O szkole

Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów jest pierwszą i do dziś jedyną tego typu szkołą w Polsce oraz największą (zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby absolwentów) w Europie. Funkcjonuje w oparciu o metody nauczania szkół amerykańskich. Z powodzeniem działa już od blisko 10 lat.

Prowadzi szkolenia, kursy i warsztaty w tym najbardziej popularne: regularne, intensywne dwutygodniowe SZKOLENIA BARMAŃSKIE.

Naszym zadaniem jest przygotowanie ludzi do nowego zawodu i pomoc im w znalezieniu pracy. Stawiamy sobie za cel dostarczanie na rynek tak rzadko obecnie spotykanych profesjonalnych pracowników gastronomii, którzy będą kształtowali kulturę spożywania alkoholu w Polsce.

Unikalne metody nauczania z naciskiem na zajęcia praktyczne pomagają przekazać maksymalną ilość wiedzy tak, aby osoba nie mająca dotąd kontaktu ze sztuką barmańską mogła swobodnie rozpocząć pracę w wybranym kierunku i posiąść umiejętności znane tylko profesjonalistom. Maksimum zajęć praktycznych w połączeniu ze specjalistycznymi zajęciami teoretycznymi pozwala w krótkim czasie wykształcić fachowców spełniających wymagania zarówno rynku polskiego jak i Zjednoczonej Europy.

Jako jedyna stacjonarna barmańska szkoła w Polsce (z własną siedziba – nie organizująca kursów gościnnie w lokalach gastronomicznych) dajemy uczestnikom szkoleń pełną swobodę w korzystaniu ze specjalistycznych sal treningowych i konsultacji poza zajęciami.

Obecnie tworzymy jedyną stacjonarną sieć Szkół o takim profilu. Siedziby MSBiS znajdują się w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Wszystkie filie MSBiS mieszczą się w ścisłym centrum miast, co ułatwia stały kontakt ze szkołą, treningi i doskonalenie umiejętności.

Doświadczeni i certyfikowani wykładowcy i instruktorzy MSBiS są zaangażowani w wykonywaną pracę i na przestrzeni lat zaskarbili sobie uznanie i sympatię tysięcy absolwentów. Korzystają z najnowszych materiałów stworzonych specjalnie z myślą o kształceniu kadry pracowniczej, jak i pasjonatów barmaństwa, alkoholi, win czy kaw.

Certyfikat MSBiS ceniony jest w branży gastronomicznej i alkoholowej na terenie całej Polski, a także dzięki intensywnej migracji naszych kursantów i współpracy międzynarodowej poza jej granicami.

Wysoki poziom nauczania, wiarygodność i rzetelność MSBiS zaowocowały uznaniem i szeroką współpracą z branżami alkoholową oraz gastronomiczną.

Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów stworzyła unikalny program obsługi absolwentów. Obejmuje on nie tylko przygotowanie do znalezienia pracy poprzez pomoc w napisaniu CV i listu motywacyjnego oraz nauczeniu jak zaprezentować się na spotkaniu kwalifikacyjnym, lecz również umożliwia najlepszym barom i restauracjom wybór profesjonalnych pracowników spośród naszych absolwentów (z czego w/w. stale korzystają).
Należy podkreślić, iż wszyscy absolwenci, którzy chcą, znajdują zatrudnienie.

Zakres materiału szkoleniowego jest tak dobrany, aby spełniał wszelkie standardy rynków pracy Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Tematy zajęć są stale aktualizowane, tak, aby zawarty w nich materiał mógł być wykorzystywany w późniejszej pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Staramy się, aby wiedza przekazywana naszym kursantom była na najwyższym poziomie. Mamy świadomość, iż najważniejszym elementem szkoleniowym są zajęcia praktyczne, stąd kładziemy największy nacisk na praktyczne przygotowanie do pracy.

Wiedza teoretyczna przekazywana podczas ćwiczeń przeplatana jest informacjami niezbędnymi i aktualnymi, bez zbędnego zarzucania nieprzydatnymi i „przeterminowanymi” pojęciami.

Zaufały nam także i od lat kontynuują współpracę: instytucje rynku pracy, Urzędy Pracy, OHP, szkoły gastronomiczne i wiele innych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA SIEDZIBY MIĘDZYNARODOWEJ SZKOŁY BARMANÓW I SOMMELIERÓW. ODPOWIEMY NA WSZYSTKIE PYTANIA. DECYZJA O WYBORZE SZKOLENIA I SZKOŁY POWINNA BYĆ ŚWIADOMA I PRZEMYŚLANA