O Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów

Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów (MSBiS) powstała w 2002.
MSBiS była pierwszą i po 20 latach nadal jest jedyną tego typu szkołą w Polsce oraz największą (zarówno pod względem powierzchni, szerokiej oferty, jak i liczby absolwentów) w Europie. Koncepcja jej powstania zrodziła się z obserwacji podobnych placówek w Stanach Zjednoczonych i na przestrzeni lat ewoluowała w odpowiedzi na polskie realia w świecie gastronomii.

Prowadzi szkolenia, kursy i warsztaty, w tym najbardziej popularne: regularne, intensywne dwutygodniowe Szkolenia Barmańskie.

Misja

Misją MSBiS jest przygotowanie ludzi do nowego zawodu i pomoc im w znalezieniu pracy.
Celem naszych szkoleń jest dostarczanie na rynek pracy tak rzadko obecnie spotykanych profesjonalnych pracowników sektora usług gastronomicznych, którzy będą kształtowali kulturę spożywania alkoholu i nową jakość obsługi w Polsce.

Unikalne metody nauczania z naciskiem na zajęcia praktyczne pomagają przekazać maksymalną ilość wiedzy tak, aby osoba nie mająca dotąd kontaktu ze sztuką barmańską mogła swobodnie rozpocząć pracę w wybranym kierunku i posiąść umiejętności znane tylko profesjonalistom.
Maksimum zajęć praktycznych w połączeniu ze specjalistycznymi zajęciami teoretycznymi pozwala w krótkim czasie wykształcić fachowców spełniających wymagania zarówno rynku polskiego jak i Zjednoczonej Europy.

Z usług Szkoły chętnie korzystają także pasjonaci alkoholi oraz osoby, dla których barmaństwo to wyłącznie hobby, kolejny etap rozwoju osobistego lub okazja do dobrej zabawy.

Akademia

Doświadczenie

Wysoki poziom nauczania oraz rzetelność osób tworzących MSBiS zaowocowały uznaniem i szeroką współpracą z branżami alkoholową oraz usług gastronomicznych / HoReCa.
Szkoła cieszy się zaufaniem i od lat kontynuuje współpracę z instytucjami rynku pracy, Urzędami Pracy, OSP, CPR, OHP, Szkołami Gastronomicznymi i wieloma innymi organizacjami.
Autorski program szkoleń oraz jego wymierne efekty już trzykrotnie zyskały wsparcie środkami z Unii Europejskiej w ramach PO KL Europejskiego Funduszu Społecznego, dzięki którym zrealizowaliśmy własne projekty dla blisko tysiąca osób z sektora HoReCa oraz bezrobotnych.

Nieszablonowość - pasja, praca, zabawa

MSBiS jest liderem w branży szkoleń gastronomicznych. Jako jedyna stacjonarna szkoła tego typu w kraju (z własną siedzibą - nie organizujemy kursów w wynajętych na kilka godzin lokalach gastronomicznych) daje kursantom pełną swobodę w korzystaniu ze specjalistycznych sal treningowych i konsultacji poza zajęciami. Niespotykany klimat tworzą profesjonalnie przygotowane wnętrza nigdzie indziej w Polsce nie oferowane.

Siedziba Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów mieści się w ścisłym centrum Warszawy, co ułatwia dojazd, stały kontakt ze szkołą, treningi i doskonalenie umiejętności.

Doświadczeni instruktorzy MSBiS, na przestrzeni lat zaskarbili sobie sympatię tysięcy absolwentów. Dzięki zaangażowaniu w wykonywaną pracę i nieszablonowemu podejściu do przekazywania wiedzy.
Szkoła współpracuje z uznanymi w swoich dziedzinach ekspertami, którzy umacniali autorytet uzyskując mistrzowskie tytuły na całym świecie.
Korzystają z najnowszych materiałów i autorskich programów nauczania stworzonych specjalnie z myślą o kształceniu kadry pracowniczej i miłośników barmaństwa, alkoholi, win czy kaw.

Certyfikat MSBiS został doceniony we wszystkich sektorach gastronomii na terenie Polski, a także poza jej granicami. Dzięki intensywnej migracji absolwentów szkoły i współpracy międzynarodowej, stał się wizytówką solidnych podstaw do zatrudnienia.

Społeczność i zaangażowanie

Wśród absolwentów szkoły znaleźć można wiele nazwisk gwiazd polskiego i światowego barmaństwa, w tym zdobywców pierwszych miejsc licznych konkursów międzynarodowych, ambasadorów globalnych marek i rekordzistę Guinnessa. Wielu innych prowadzi własne lokale, a pracowników dobiera spośród kolejnych roczników kształconych w MSBiS.

MSBiS współtworzy wiele wydarzeń i konkursów barmańskich. Dzięki temu społeczność barmanów skupionych wokół naszej szkoły (i nie tylko) rozwija swoje pasje, umiejętności, rywalizuje i jednocześnie tworzy kreatywną wspólnotę oraz kulturę zawodową. Projekty w które byliśmy zaangażowani to to m. in. Finlandia Vodka Cup, MONIN Cup Poland, Liga Niezwykłych Gentelmenów, International Toorank Bartender Competition, Independent Flair League, Nikka Perfect Serve, MSBiS Bartender’s Cocktail Competition i wiele innych.

puchar Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów

Wiarygodność

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia siedziby Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów.
Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania.

Wszystkich zainteresowanych zwiedzeniem wnętrz szkoły oraz zaplecza szkoleniowego zapraszamy w godzinach pracy sekretariatu tj. od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00, prosimy o zwrócenie się do pracowników MSBiS. W celu próbnego uczestniczenia w trwających zajęciach, prosimy o kontakt i informację jeśli planujecie Państwo odwiedzenie nas po godzinach pracy biura.

Decyzja o wyborze szkolenia i szkoły powinna być świadoma i przemyślana.
Powodzenie naszych szkoleń i kursów spowodowało pojawianie się na rynku naśladowców MSBiS. Należy upewnić się kto kryje się za coraz powszechniej zamieszczanymi ofertami nowo powstających firm i nie dać się zwieść oszustom deklarującym wieloletnią działalność i szukającym okazji szybkiego zarobku.

Sprawdź MSBiS, aby uzyskać właściwy punkt odniesienia, potem śmiało porównuj!