Prowadzący zajęcia w Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów.

Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów, jej sukces, historia i klimat to dzieło i zasługa ludzi ją tworzących.

Z jednej strony są to nasi kursanci i absolwenci, z drugiej wykładowcy, kochający swoją pracę i zaangażowani w nią.
Są doświadczonymi praktykami, laureatami międzynarodowych mistrzostw i certyfikowani licznymi szkoleniami. 
Jednak to charyzma, sposób prowadzenia zajęć, poczucie humoru i zaraźliwa pasja sprawiają, że chętnie powraca się na ich zajęcia, nawet po zakończeniu nauki.

Patryk Le Nart

Dyrektor i założyciel Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, właściciel portalu MojBar.pl i eventowego Bar Cateringu.
Sprawuje nadzór programowy nad prowadzonymi w MSBiS zajęciami. Posiada wykształcenie kierunkowe zdobyte w USA i wieloletnie doświadczenie zawodowe w najlepszych lokalach Nowego Jorku.

Sędzia techniczny zawodów w stylu klasycznym i flair. Doradza nowo powstającym barowym biznesom.
Autor, konsultant i bohater licznych publikacji prasowych oraz audycji radiowych i telewizyjnych.
Występując w roli eksperta gościł na antenach m.in. Polskiego Radia, TVN, Telewizji Polskiej, Radia Zet i innych. Konsultował publikacje m.in w Newsweeku, Forbes, Gazecie.pl, Male Man, Gentelmen Magazyn, LOGO, Metrze oraz wielu innych w tym branżowych serwisach internetowych. Od lat występuje w roli konferansjera prowadząc różnego rodzaju eventy oraz zawody barmańskie, m. in. Finlandia Vodka Cup i Bartender VR League.

Miłośnik barmaństwa na najwyższym poziomie, znawca wykwintnych alkoholi i właściciel największej w Polsce ich kolekcji.

Jakub Kozłowski

Współwłaściciel warszawskich koktajlbarów: Kity Koguta i Kiti Baru. Nagrodzony w kategorii „Osobowość Roku” plebiscytu Bar Roku. Laureat licznych konkursów barmańskich w Polsce i na świecie m.in. Bacardi Experto De Ron, Havana Grand Prix, Bacardi Legacy, Metaxa,  Ligi Niezwykłych Gentelmanów oraz Beefeater.

Swoimi  przemyśleniami na temat kultury koktajlowej dzieli się często na portalu barmagazyn.pl jak i magazynie Aqua Vitae . Współpracuje z magazynem KUKBUK, gdzie wraz ze wspólnikiem Adamem Grądzielem prowadzi rubrykę koktajlową . Współorganizator festiwalu polinezyjskiego promującego kulturę koktajlową Bal-Tiki-Fest. Jest jednym z założycieli grupy Natural Born Bartenders i członkiem zespołu centrum kulinarnego CookUp.

Janusz Lemiesz

Pierwsze kroki w gastronomii stawiał na sali jako kelner, gdzie rozwinęło się jego zamiłowanie do odkrywania składników i łączenia smaków. Gdy stanął za barem musiał już tylko nauczyć się jak wstrząsać koktajle. Pasja, zaangażowanie i chęć rozwoju doprowadziły go do zwycięstwa w polskiej edycji Diageo World Class 2017 i wyjazdu na globalne finały w Meksyku.

Na co dzień szef baru w nowej odsłonię legendarnego Klubu SPATiF. W Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów uczy o barowej produkcji. Pasjonat lokalnych sezonowych produktów, ceniący rabarbar wyżej niż marakuję. Współpracuje także z łódzką szkołą kulinarną Ashanti.

Bartek Denis

Początki jego kariery i jej pokaźna część to głównie bary we Włoszech (Caffe Rivoire, Apotheke Farmacia Alcolica, Caffe Propaganda, Argot, Mag Caffe, ToNy), gdzie zgłębiał tajniki włoskiego stylu pracy, poszerzał wiedzę z zakresu zastosowania ziół w produkcji alkoholu i tworzenia koktajli aperitiwowych. Jest kilkukrotnym finalistą zagranicznych konkursów barmańskich, między innymi pierwszym w historii Polakiem reprezentującym Włochy w finale prestiżowego Campari Barman Competition 2016.

Absolwent kilku akademii barmańskich m. in. AIBES czy Campari Academy (gdzie szkolił się pod okiem samego Maestro Calabrese) oraz uczestnik profesjonalnych szkoleń i obozów treningowych organizowanych przez najlepsze koktajl bary na świecie.

Agata Cichońska

Półfinalistka konkursów barmańskich takich jak Ballantine’s Bartender Challange, Shake It Up i Havana Club Cantineros. Dużą wagę przykłada do serwisu. Ma na swoim koncie prace w kilku lokalach, jednak jej serce skradł koktajlbar na warszawskim Mokotowie - Bar Wieczorny, gdzie możecie spotkać Agatę na co dzień. Obsługa Gości i hospitality w barze to jej specjalność.

Poza prowadzeniem zajęć Szkoleń Barmańskich MSBiS, współtworzy bloga i social media MojBar.pl.
Po godzinach studentka dziennikarstwa i prywatnie miłośniczka botanicznych ginów.

Michał Oszczyk

Uczestnik wielu konkursów barmańskich, zdobywca pierwszego miejsca w pierwszej edycji Chivas BarMasters oraz Havana Master Class, sędzia konkursów barmańskich. Prowadził bary w Hotelu Mercure, Restauracji Blue Cactus i Iguana Lounge, T bar, Szósta Po Południu.

Obecnie Manager Centrum Szkoleniowego w Gourmet Foods (Dilmah, Saquella, Fabbri), odpowiedzialny m.in. za wszystkie projekty miksologiczne związane z herbatą, kawą i syropami, jednocześnie współpracuje z MSBiS prowadząc zajęcia Kursów Barmańskich.

Kaj Gara

Od ponad 5 lat za barem. Zgłębia tajniki przygotowywania koktajli i ich historię, a wszystko to z niepoprawnym uśmiechem na ustach. Laureat konkursów Campari Academy Polska, Absolut Shake It Up 7 oraz globalnego konkursu duetów Absolut Invite 2018.

Ceni kreatywność, nieszablonowość i gorzkie trunki włoskie. Nie toleruje bylejakości, obrażania się za zamówione mojito i smutku za barem.

Michał Sidło

Finalista konkursów barmańskich m.in. Nikka Perfect Serve, Hamilton Beach Cup 2018. Prywatnie miłośnik kultury Tiki, rumu i jazzu. Twórca szerokopasmowego przekazu informacji barowych, czyli forum polskich barbacków.

Pierwsze kroki za barem stawiał w rodzinnym Trójmieście. W gdańskim "Eliksirze" - restauracji i cocktail barze zgłębiał tajniki foodpairingu. Od 2016 związany z najbardziej słonecznym zakątkiem stolicy – Kiti Bar, gdzie prezentuje nieprzeciętną gościnność i wyobraźnię w sztuce miksologii. 

Paweł Trzciński

Absolwent wydziału psychologii o specjalizacji psychologii przedsiębiorczości i zarządzania, wplata ją do życia zawodowego i kontaktów z ludźmi.
Posiada kilkanaście lat doświadczenia w pracy z kawą i jako trener. Od ponad 9 lat wykładowca w Międzynarodowej Szkole Barmanów  Sommelierów, prowadzący swój autorski 5-dniowy kurs. Jako specjalista ds. szkoleń pracował m. in dla kawiarni sieciowych Coffeeheaven, Mercer's, iCoffee, firmy szkoleniowej Colours of Coffee, palarni kawy Java Coffee Company.
Prowadzi szkolenia, eventy kawowe i warsztaty edukacyjne. Występuje w roli eksperta w mediach, programach telewizyjnych i publikacjach poświęconych kawie. Obecnie także współwłaściciel kawiarni Nancy Lee w Warszawie.
Od wielu lat szerzy dobre standardy parzenia kawy oraz kawową świadomość wśród baristów, właścicieli lokali gastronomicznych i pasjonatów domowego przyrządzania czarnego napoju.

KATARZYNA WĄTROBA

Długoletnie doświadczenie na stanowiskach Floor Manager oraz General Manager w ekskluzywnych restauracjach, a także kilkadziesiąt szkoleń branżowych dało jej mocne filary, aby tą wiedzą dzielić się podczas kursów.

We współpracy z MSBiS prowadziła także szkolenia specjalistyczne m.in. dla PLL Lot, BOR, instytucji rządowych (w tym obsługi zgodnej z protokołem dyplomatycznym) oraz kilkudziesięciu hoteli i restauracji. 

Katarzyna Federowicz

Sommelierka, specjalistka ds. gastronomii, wokalistka, manager. Absolwentka Wine and Spirit Education Trust i Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi szkolenia z zakresu wiedzy o winie. Stworzyła autorski program warsztatów sensorycznych, podczas których m.in. wykazuje związki w odczuwaniu wina i muzyki.
Przez lata manager zarządzająca restauracji Solec 44  i współwłaścicielka Lokal.Bistro. Aktualnie związana z restauracją Ale Wino. Autorka artykułów kulinarno-podróżniczych. Konsultantka ds. gastronomii. Jurorka w międzynarodowych konkursach winiarskich i nalewkarskich.

Łukasz Dębowski

W branży od ponad dekady, pasjonat miksologii klasycznej oraz molekularnej. Doświadczenie zdobywał pracując z najlepszymi szefami kuchni w Polsce, przenosząc nowatorskie techniki kuchenne na bar. Styl jego pracy charakteryzuje się podejściem "homemade", pracą nad każdym składnikiem - jego intensywnością, kolorem, dopracowaniem każdego elementu koktajlu tak, aby tworzył spójną koncepcję pomiędzy storytelling, a smakiem.

Za najważniejsze w swojej pracy uważa wytrwałość i determinację w dążeniu do wyznaczonych celów. Współwłaściciel pracowni "Craftownia 62" oraz współtwórca grupy Craft Cocktails Brothers, zajmującej się miksologią molekularną, zabawą formą oraz teksturą koktajli. Wielbiciel jałowcowych woltarzy. 

Damian Mielniczek

Barman z zamiłowania. Przemytnik technik kulinarnych do koktajlach, pasjonat cukiernictwa. Ma na swoim koncie pracę i konsultacje w najlepszych restauracjach w Warszawie. Współzałożyciel Craft Cocktails Brothers oraz współtwórca projektu "Craftownia 62".

Miłośnik elegancji i wyrafinowania w koktajlach. Specjalista w dziedzinie miksologii molekularnej.

Poniżej przedstawiamy osoby współpracujące z MSBiS obecnie i w przeszłości:

B
Paweł Białęcki (kursy sommelierskie) obecnie
Karim Bibars (zajęcia barmańskie)
Magda Bednarek (kursy sommelierskie)
Przemek Bocian (zajęcia barmańskie)
Adam Brańczyk (zajęcia flair)
Zbigniew Bagiński ("Cygara")
Kazimierz Bączek (zajęcia flair)

C
Agata Cichońska (zajęcia barmańskie) obecnie
Maciej Chojara (zajęcia barmańskie, flair)

D
Bartek Denis (zajęcia barmańskie, flair) obecnie
Łukasz Dębowski (szkolenia z miksologii molekularnej) obecnie
Agnieszka Dawidowicz (zajęcia kelnerskie)

G
Kaj Gara (zajęcia barmańskie) obecnie
Adam Grądziel (zajęcia barmańskie- miksologia molekularna)
Jacek Głuchowski (zajęcia barmańskie i inne)

H
Marek Heinrich (zajęcia z psychologii, barmańskie)

J
Joanna Jasina (doradztwo zawodowe)

K
Jakub Kozłowski (zajęcia barmańskie) obecnie
Paulina Kwasiborska (zajęcia barmańskie)
Ewelina Kozłowska (zajęcia barmańskie i baristyczne)
Jakub Kłoskowski (zajęcia z psychologii)
Joanna Kostkowska- Spiechowicz („Kawy”)
Marcin Kotwicki (zajęcia dla baristów)
Dominik Koszal (zajęcia dla baristów)
Martyna Kuznowicz (zajęcia flair)

L
Janusz Lemiesz (zajęcia barmańskie) obecnie

Ł
Inga Łańcuchowska (zajęcia barmańskie)

M
Damian Mielniczek (szkolenia z miksologii molekularnej) obecnie
Jakub Magnuszewski (zajęcia barmańskie)
Kamil Majewski (zajęcia flair)
Tomek Małek (zajęcia flair)
Grzegorz Matuszak (zajęcia barmańskie, flair)
Mariusz Maziarczyk (zajęcia barmańskie, kelnerskie i inne)
Tomasz Mąkosa (zajęcia barmańskie, flair)

N
Michał Niedźwiedzki (zajęcia barmańskie, „Cygara”, „Tequila”)

O
Michał Oszczyk (zajęcia barmańskie i kelnerskie) obecnie
Mariusz Olewniczak (zajęcia barmańskie)
Tomasz Orczyk (zajęcia barmańskie)
Marek Posłuszny (zajęcia flair)

R
Tomek Roehr (miksologia molekularna)
Justyna Radzikowska (doradztwo zawodowe)
Bartosz Ryszt (zajęcia barmańskie, sommelierskie)

S
Andrzej Strzelczyk (kursy sommelierskie)
Maciej Szymański  (zajęcia barmańskie, flair)
Marcin Siekierski  (zajęcia barmańskie i inne)
Łukasz Strylski - Pałka (kursy managerskie)
Kamil Szczygieł (zajęcia barmańskie, flair)
Michał Szarpak (zajęcia barmańskie)
Łukasz Szumski (kursy sommelierskie)
Renata Szymańska (zajęcia kelnerskie)
Jan Strzałkowski  (zajęcia barmańskie)

T
Paweł Trzciński (kursy barista) obecnie
Tomasz Małek (szkolenia flair)

W
Katarzyna Wątroba (zajęcia kelnerskie) obecnie
Marcin Wójciak (kursy barista)
Piotr Woyde (zajęcia kelnerskie)

Z
Anna Zawalska (zajęcia flair)

oraz zaprzyjaźnieni z MSBiS ambasadorzy i przedstawiciele wielu firm i marek alkoholowych w ramach zajęć fakultatywnych i wydarzeń specjalnych.

W ramach cyklu szkoleń FLAIR MASTER CLASS:

Tom Dyer, Andy Collinson, Tug van den Bergh, Grzegorz Zięba, Patryk Le Nart, Tomek Małek, Marek Posłuszny, Michał Kośnik, Cezary Broda, Marcin Masakra Osypiński, Maciej Biedroń, Michał Łoziński, Marcin Dąbek, Maciej Chojara, Marcin Cebula, Mariusz Niemczak, Jakub Kłoskowski