Prowadzący zajęcia w Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów.

Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów, jej sukces, historia i klimat to dzieło i zasługa ludzi ją tworzących.

Z jednej strony są to nasi kursanci i absolwenci, z drugiej wykładowcy, kochający swoją pracę i zaangażowani w nią.
Są doświadczonymi praktykami, laureatami międzynarodowych mistrzostw i certyfikowani licznymi szkoleniami. 
Jednak to charyzma, sposób prowadzenia zajęć, poczucie humoru i zaraźliwa pasja sprawiają, że chętnie powraca się na ich zajęcia, nawet po zakończeniu nauki.

Patryk Le Nart

Dyrektor i założyciel Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, właściciel portalu MojBar.pl i eventowego Bar Cateringu.
Sprawuje nadzór programowy nad prowadzonymi w MSBiS zajęciami. Posiada wykształcenie kierunkowe zdobyte w USA i wieloletnie doświadczenie zawodowe w najlepszych lokalach Nowego Jorku.

Sędzia techniczny zawodów w stylu klasycznym i flair. Doradza nowo powstającym barowym biznesom.
Autor, konsultant i bohater licznych publikacji prasowych oraz audycji radiowych i telewizyjnych.
Występując w roli eksperta gościł na antenach m.in. Polskiego Radia, TVN, Telewizji Polskiej, Radia Zet i innych. Konsultował publikacje m.in w Newsweeku, Forbes, Gazecie.pl, Male Man, Gentelmen Magazyn, LOGO, Metrze oraz wielu innych w tym branżowych serwisach internetowych. Od lat występuje w roli konferansjera prowadząc różnego rodzaju eventy oraz zawody barmańskie, m. in. Finlandia Vodka Cup i Bartender VR League.

Miłośnik barmaństwa na najwyższym poziomie, znawca wykwintnych alkoholi i właściciel największej w Polsce ich kolekcji.

Jakub Kozłowski

Współwłaściciel warszawskich koktajlbarów: Kity Koguta i Kiti Baru. Nagrodzony w kategorii „Osobowość Roku” plebiscytu Bar Roku. Laureat licznych konkursów barmańskich w Polsce i na świecie m.in. Bacardi Experto De Ron, Havana Grand Prix, Bacardi Legacy, Metaxa,  Ligi Niezwykłych Gentelmanów oraz Beefeater.

Swoimi  przemyśleniami na temat kultury koktajlowej dzieli się często na portalu barmagazyn.pl jak i magazynie Aqua Vitae . Współpracuje z magazynem KUKBUK, gdzie wraz ze wspólnikiem Adamem Grądzielem prowadzi rubrykę koktajlową . Współorganizator festiwalu polinezyjskiego promującego kulturę koktajlową Bal-Tiki-Fest. Jest jednym z założycieli grupy Natural Born Bartenders i członkiem zespołu centrum kulinarnego CookUp.

Piotr Mężeński

Barman z ponad 9 letnim doświadczeniem, którego obecnie można spotkać w warszawskim El Koktel. Swoje umiejętności zdobywał w wielu świetnych miejscach, także w Nowym Jorku.

Laureat konkursu barmańskiego Ballantine's Bartenders Challange oraz Finalista World Class 2019. Wielki fan rumu i klasycznego Daiquiri. Ogromną uwagę przywiązujący do smaku. W MSBiS odpowiada za zajęcia z produkcji barowej.

Anna Pielka

Nieszablonowa postać. Koktajle spod jej ręki, to połączenie unikatowego smaku, z wyjątkowym poczuciem estetyki.  Przez parę ładnych lat smakowała gastronomicznego życia poznając specyfikę pracy klubowej, jak i hotelowej, barowo-restauracyjnej, od pomocy kuchennej i kelnerowania, po barmańskie przygody i managerowanie.

Od ponad trzech lat jest jednym z "kogutów" w kultowym Warszawskim koktajlbarze "Kita Koguta". Wykorzystując inspiracje ze swoich podróży wraz z edukacyjnymi ścieżkami z zakresu pedagogiki, grafiki i dziennikarstwa, przypomni dość istotną myśl, że świat się na Was nie kończy, a jedynie zaczyna.

Lech Jakubowski

Doświadczony barman i manager. Entuzjasta dobrego koktajlu oraz fan MS Excel - wyznaje zasadę "pokaż mi swoje tabelki a powiem Ci jak zarządzasz barem".

Przez trzy i pół roku związany był z warszawskim "Na Lato". Obecnie podjął współpracę jako manager w nowopowstałym projekcie "FoodTown" w Fabryce Norblina.

W MSBiS w ramach Szkolenia Barmańskiego prowadzi zajęcia z produkcji barowej oraz Beverage Cost.

Michał Oszczyk

Uczestnik wielu konkursów barmańskich, zdobywca pierwszego miejsca w pierwszej edycji Chivas BarMasters oraz Havana Master Class, sędzia konkursów barmańskich. Prowadził bary w Hotelu Mercure, Restauracji Blue Cactus i Iguana Lounge, T bar, Szósta Po Południu.

Obecnie Manager Centrum Szkoleniowego w Gourmet Foods (Dilmah, Saquella, Fabbri), odpowiedzialny m.in. za wszystkie projekty miksologiczne związane z herbatą, kawą i syropami, jednocześnie współpracuje z MSBiS prowadząc zajęcia Kursów Barmańskich.

Michał Kopik

Swoją przygodę z branżą rozpoczął 17 lat temu od piwowarstwa domowego. Pierwsze szlify piwowarskie zdobywał pracując na stanowisku piwowara w, znajdującym się wtedy w Oborach pod Warszawą, Browarze Konstancin. Certyfikowany sędzia piwny (zarówno Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych jak i amerykańskiego BJCP, gdzie również jest egzaminatorem), biorący udział w największych i  najważniejszych konkursach piw rzemieślniczych na świecie jak World Beer Cup w Stanach Zjednoczonych, Birra dell'Anno we Włoszech oraz International Beer Cup w Japonii podczas którego zdobył złoty medal dla leżakowanego w beczce po Bowmore wymrażanego American Barleywine. Sensoryk, krzewiciel wiedzy o piwie, kulturze piwnej i foodpairingu. Prowadzi serwis internetowy PiwnyGaraż.pl, jeden z założycieli browaru kontraktowego Kingpin. Współzałożyciel i współwłaściciel browaru kontraktowego Mermaid Brewing oraz główny piwowar browaru Infinitum Brewing. Wykładowca piwowarskich studiów podyplomowych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Autor publikacji w pismach branżowych – Piwowar, AGROIndustry, Przemysł Fermentacyjny i Owocowo-Warzywny.

Piotr Michalak

Jego przygoda z gastronomią zaczęła się od pracy na sali, a kiedy jego drogi w końcu przecięły się z barem zrozumiał, że jest w miejscu w którym powinien się znaleźć. 7 lat później, będąc absolwentem Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, nadal podąża z taką samą pasją za wszystkim co świat cocktailowy ma do zaoferowania.

Szczególnie upodobał sobie rumy oraz kulturę TIKI i tego właśnie możecie się po nim spodziewać. Czy Kolumb wierzył, że ziemia kształtem przypomina gruszkę? Czemu na rum mówi się "krew Nelsona"? Czy barmani, tak jak piraci, mogą pić w pracy? Na te pytania na pewno udzieli Wam odpowiedzi. Na co dzień związany z warszawskim cocktailbarem "Kita Koguta".

Paweł Trzciński

Absolwent wydziału psychologii o specjalizacji psychologii przedsiębiorczości i zarządzania, wplata ją do życia zawodowego i kontaktów z ludźmi.
Posiada kilkanaście lat doświadczenia w pracy z kawą i jako trener. Od ponad 9 lat wykładowca w Międzynarodowej Szkole Barmanów  Sommelierów, prowadzący swój autorski 5-dniowy kurs. Jako specjalista ds. szkoleń pracował m. in dla kawiarni sieciowych Coffeeheaven, Mercer's, iCoffee, firmy szkoleniowej Colours of Coffee, palarni kawy Java Coffee Company.
Prowadzi szkolenia, eventy kawowe i warsztaty edukacyjne. Występuje w roli eksperta w mediach, programach telewizyjnych i publikacjach poświęconych kawie. Obecnie także współwłaściciel kawiarni Nancy Lee w Warszawie.
Od wielu lat szerzy dobre standardy parzenia kawy oraz kawową świadomość wśród baristów, właścicieli lokali gastronomicznych i pasjonatów domowego przyrządzania czarnego napoju.

KATARZYNA WĄTROBA

Długoletnie doświadczenie na stanowiskach Floor Manager oraz General Manager w ekskluzywnych restauracjach, a także kilkadziesiąt szkoleń branżowych dało jej mocne filary, aby tą wiedzą dzielić się podczas kursów.

We współpracy z MSBiS prowadziła także szkolenia specjalistyczne m.in. dla PLL Lot, BOR, instytucji rządowych (w tym obsługi zgodnej z protokołem dyplomatycznym) oraz kilkudziesięciu hoteli i restauracji. 

Katarzyna Federowicz

Sommelierka, hydrosommelierka, wokalistka i kompozytorka. Autorka artykułów kulinarno-podróżniczych. Specjalistka ds. gastronomii. Jurorka w międzynarodowych konkursach winiarskich i nalewkarskich. Recenzentka kulinarna. Absolwentka Wine and Spirit Education Trust i Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim.

Stworzyła autorski program warsztatów sensorycznych, podczas których m.in. wykazuje związki w odczuwaniu wina i muzyki. Przez lata manager zarządzająca restauracji Solec 44 i współtwórczyni Lokal.Bistro.

Prowadzi szkolenia z zakresu wiedzy o winie. Promotorka polskiej sceny winiarskiej. Aktualnie związana z Winnicą Dwór Wilkowice.

Łukasz Dębowski

W branży od ponad dekady, pasjonat miksologii klasycznej oraz molekularnej. Doświadczenie zdobywał pracując z najlepszymi szefami kuchni w Polsce, przenosząc nowatorskie techniki kuchenne na bar. Styl jego pracy charakteryzuje się podejściem "homemade", pracą nad każdym składnikiem - jego intensywnością, kolorem, dopracowaniem każdego elementu koktajlu tak, aby tworzył spójną koncepcję pomiędzy storytelling, a smakiem.

Za najważniejsze w swojej pracy uważa wytrwałość i determinację w dążeniu do wyznaczonych celów. Współwłaściciel pracowni "Craftownia 62" oraz współtwórca grupy Craft Cocktails Brothers, zajmującej się miksologią molekularną, zabawą formą oraz teksturą koktajli. Wielbiciel jałowcowych woltarzy. 

Damian Mielniczek

Barman z zamiłowania. Przemytnik technik kulinarnych do koktajlach, pasjonat cukiernictwa. Ma na swoim koncie pracę i konsultacje w najlepszych restauracjach w Warszawie. Współzałożyciel Craft Cocktails Brothers oraz współtwórca projektu "Craftownia 62".

Miłośnik elegancji i wyrafinowania w koktajlach. Specjalista w dziedzinie miksologii molekularnej.

Poniżej przedstawiamy osoby współpracujące z MSBiS obecnie i w przeszłości:

B
Paweł Białęcki (kursy sommelierskie)
Karim Bibars (zajęcia barmańskie)
Magda Bednarek (kursy sommelierskie)
Przemek Bocian (zajęcia barmańskie)
Adam Brańczyk (zajęcia flair)
Zbigniew Bagiński ("Cygara")
Kazimierz Bączek (zajęcia flair)

C
Agata Cichońska (zajęcia barmańskie)
Maciej Chojara (zajęcia barmańskie, flair)

D
Łukasz Dębowski (szkolenia z miksologii molekularnej) obecnie

Bartek Denis (zajęcia barmańskie, flair)
Agnieszka Dawidowicz (zajęcia kelnerskie)

F
Katarzyna Federowicz (kursy sommelierskie i hydrosommelierskie) obecnie

G
Kaj Gara (zajęcia barmańskie) 
Adam Grądziel (zajęcia barmańskie- miksologia molekularna)
Jacek Głuchowski (zajęcia barmańskie i inne)

H
Marek Heinrich (zajęcia z psychologii, barmańskie)

J
Joanna Jasina (doradztwo zawodowe)

K
Jakub Kozłowski (zajęcia barmańskie) obecnie
Paulina Kwasiborska (zajęcia barmańskie)
Ewelina Kozłowska (zajęcia barmańskie i baristyczne)
Jakub Kłoskowski (zajęcia z psychologii)
Joanna Kostkowska- Spiechowicz („Kawy”)
Marcin Kotwicki (zajęcia dla baristów)
Dominik Koszal (zajęcia dla baristów)
Martyna Kuznowicz (zajęcia flair)

L
Angelika Leśniewicz zajęcia barmańskie (obecnie)
Janusz Lemiesz (zajęcia barmańskie)

Ł
Inga Łańcuchowska (zajęcia barmańskie)

M
Piotr Mężeński (zajęcia barmańskie) obecnie
Piotr Michalak (zajęcia barmańskie) obecnie

Damian Mielniczek (szkolenia z miksologii molekularnej)
obecnie
Jakub Magnuszewski (zajęcia barmańskie)
Kamil Majewski (zajęcia flair)
Tomek Małek (zajęcia flair)
Grzegorz Matuszak (zajęcia barmańskie, flair)
Mariusz Maziarczyk (zajęcia barmańskie, kelnerskie i inne)
Tomasz Mąkosa (zajęcia barmańskie, flair)

N
Michał Niedźwiedzki (zajęcia barmańskie, „Cygara”, „Tequila”)

O
Michał Oszczyk (zajęcia barmańskie i kelnerskie) obecnie
Mariusz Olewniczak (zajęcia barmańskie)
Tomasz Orczyk (zajęcia barmańskie)
Marek Posłuszny (zajęcia flair)

P
Anna Pielka (zajęcia barmańskie) obecnie

R
Tomek Roehr (miksologia molekularna)
Justyna Radzikowska (doradztwo zawodowe)
Bartosz Ryszt (zajęcia barmańskie, sommelierskie)

S
Andrzej Strzelczyk (kursy sommelierskie)
Maciej Szymański  (zajęcia barmańskie, flair)
Marcin Siekierski  (zajęcia barmańskie i inne)
Łukasz Strylski - Pałka (kursy managerskie)
Kamil Szczygieł (zajęcia barmańskie, flair)
Michał Szarpak (zajęcia barmańskie)
Łukasz Szumski (kursy sommelierskie)
Renata Szymańska (zajęcia kelnerskie)
Jan Strzałkowski  (zajęcia barmańskie)

T
Paweł Trzciński (kursy barista) obecnie
Tomasz Małek (szkolenia flair)

W
Aneta Wawrzyniak (zajęcia barmańskie) obecnie
Katarzyna Wątroba (zajęcia kelnerskie)
Marcin Wójciak (kursy barista)
Piotr Woyde (zajęcia kelnerskie)

Z
Anna Zawalska (zajęcia flair)

oraz zaprzyjaźnieni z MSBiS ambasadorzy i przedstawiciele wielu firm i marek alkoholowych w ramach zajęć fakultatywnych i wydarzeń specjalnych.

W ramach cyklu szkoleń FLAIR MASTER CLASS:

Tom Dyer, Andy Collinson, Tug van den Bergh, Grzegorz Zięba, Patryk Le Nart, Tomek Małek, Marek Posłuszny, Michał Kośnik, Cezary Broda, Marcin Masakra Osypiński, Maciej Biedroń, Michał Łoziński, Marcin Dąbek, Maciej Chojara, Marcin Cebula, Mariusz Niemczak, Jakub Kłoskowski