Bar Catering

BAR CATERING logo

Organizujemy i uatrakcyjniamy eventy. 
Warsztaty integracyjne, obsługę i pokazy barmańskie, a także prezentacje i degustacje tematyczne oraz produktowe.
Współpracujemy z najlepszymi ekspertami w swoich dziedzinach. Praktykami, którzy na co dzień szkolą, doradzają i sędziują.
Oferujemy nasze wnętrza oraz pomoc zorganizowaniu zewnętrznej imprezy dla kilku lub kilkuset osób. 

IMPREZY I SPOTKANIA W SIEDZIBIE NASZEJ SZKOŁY - KOKTAJL MOŻLIWOŚCI

Dla firmy

Szukasz oryginalnego pomysłu na spotkanie integracyjne?
Zapomnij o kręglach i paintballu.
Zapraszamy do skorzystania z nietuzinkowych atrakcji jakie proponuje siedziba Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów.

Dla Ciebie

Urodziny
Wieczór Panieński
Wieczór Kawalerski
Rocznica
Chęć do zabawy i eksperymentowania w gronie bliskich

W samym centrum Warszawy zapewniamy koktajl możliwości: szczyptę wiedzy, miarkę dobrej zabawy, okraszone wieloletnim doświadczeniem. Zmiksuj je dobierając pozostałe składniki z poniższych atrakcji lub skontaktuj się z nami, aby dopasować scenariusz do charakteru spotkania. 

Warsztaty Barmańskie


Świetna zabawa i nowe umiejętności. Komponowanie i wykonywanie koktajli. Profesjonalnie przygotowane sale z indywidualnymi stanowiskami warsztatowymi oraz barowymi,

Więcej...

z których na co dzień korzystają barmani, dzięki czemu wszyscy Goście aktywnie uczestniczą w programie. 
Instrukcje naszych wykładowców i eksperymenty. Zaawansowane techniki nalewania alkoholu bez użycia miar barowych. Drinki warstwowe i efektowne dekoracje.

Barmaństwo klasyczne lub warsztaty tematyczne: świąteczne, karnawałowe, filmowe, karaibskie i inne.

Zwiń

Degustacje Alkoholi


Degustacje poświęcone konkretnym alkoholom lub miksologii, komponowaniu smaków i wydobywaniu aromatów. Zapraszamy na spotkania z wybranymi rodzajami alkoholi  lub

Więcej...

degustacje porównawcze różnych trunków: whisky (jednej kategorii lub wielu), single maltów, koniaków, wódek, tequili, rumów i innych. Posiadamy szeroką gamę alkoholi popularnych i unikalne egzemplarze z całego świata. 

Zwiń

Pokazy i prezentacje


Drink code, zaawansowane techniki miksologiczne, ciekły azot i dużo dymu lub barmańskie show, triki i elementy pirotechniczne, a może artystyczne wzory na kawie?

Więcej...

W naszej ofercie pokazów znajdują się m.in:

"Drinki molekularne" - pokaz wykorzystywania technik gastronomii molekularnej w przyrządzaniu koktajli. Żelki, pianki, wędzone i dymiące trunki. Może wybierzesz swojego kolejnego drinka w formie galaretki, czekoladki, popcornu lub gumy do żucia?

"Flair show" - w nim grawitacja nie istnieje, butelki odlatują i wracają do rąk barmanów. To nie efekt cyrkowych sztuczek, ale wieloletniego treningu mistrzów flairu. Rozruszają każdą widownię, zaangażują do trików chętne osoby, a po pokazie mogą obsługiwać Gości. Solo lub w tandemie. 

"Latte art" - tworzenie wzorów i malowanie na kawie.

Zwiń

Degustacje i Warsztaty Sommelierskie


Profesjonalny sommelier wprowadza gości w tajniki bukietu poszczególnych win, prezentuje regiony pochodzenia i walory trunków z różnych stron świata.

Więcej...

Warsztaty oferujemy w wielu wariantach tematycznych i dostosowujemy do oczekiwań.
Możliwe warianty to m. in: 

"Degustacja sommelierska" - omawiane są: miejsce pochodzenia wina (region oraz państwo), apelacje, klasyfikacje do której przynależy oraz producent danego wina, a także metody produkcji, indywidualny charakter i historia trunków. Profesjonalna degustacja sommelierska każdej z prezentowanych pozycji polega na omówieniu wyglądu i koloru wina, analizy zapachowej oraz palety smakowej. Porównujemy rożne, zupełnie odmienne style win (białych i czerwonych).

"Stary kontynent" - charakterystyka najważniejszych szczepów białych i czerwonych win ze Starego Kontynentu, w których znajdujemy pasję winogrodników, od których producenci z Nowego Świata uczą się sztuki tworzenia najlepszych trunków.

"Wina musujące" - prezentowane wina produkowane są w inny sposób, pochodzą z różnych krajów i z różnych gron.

"Smaki i aromaty" - Zabawa z zestawami aromatów, które znajdujemy w winach i produktach spożywczych. Działanie receptorów smakowych i poszczególnych zmysłów. Łączenie wina z innymi produktami (np. cytrusy, czekolada, sery) 

"Czym różnią się wina z supermarketów od tych ze sklepach specjalistycznych" - jaka jest minimalna cena wina jakościowego. Jak wybrać wino, które mi smakuje. 

"Nauka degustacji w ciemno" - jak rozpoznać z jakiego szczepu powstało dane wino, skąd pochodzi oraz jak bardzo jest stare. Czy w ogóle można odgadnąć wino, degustując je w ciemno, nie widząc wcześniej etykiety?

"Czy starsze wino, to lepsze wino?" - wolimy pić wina młode, czy dojrzałe, stare i kompleksowe? Jaki jest potencjał starzenia danego szczepu winogron czy win produkowanych w danym regionie oraz od czego zależy potencjał dojrzewania wina i w jakich warunkach przechowywać/dojrzewać wina.

"Co oznacza wytrawność w winie" - czy lubimy wina wytrawne, czy słodkie. Od czego zależy wytrawność wina. Jaki jest nasz styl wina.

Zwiń

Secret party


Spotkanie w konwencji speak easy. Jedyne co powinni wiedzieć Goście, to że pomysł dojazdu własnym samochodem nie jest dobry... Otrzymacie wskazówki jak dotrzeć oraz regulamin miejsca.

Więcej...

Tajemnica nie wyda się od razu. Zapytacie: czy jesteśmy na domówce? czy to klub? Wówczas kurtyna się rozsunie!

Zwiń

Warsztaty Baristyczne 


Cupping czyli degustacja i porównanie różnych gatunków kawy, połączony z warsztatami ze zdobienia napojów kawowych lub nauką użytkowania ekspresów, dripów,  aeropresów i innych

Więcej...

obecnie bardzo popularnych drobnych sprzętów do parzenia kawy. 

Zwiń

Degustacje Cygar


Od nasiona do Cygara - historia i produkcja, budowa, wykonanie, formaty. Sławni ludzie i cygara. Jak wybrać i przechowywać. Jak otworzyć, rozpalić , palić i w końcu zgasić cygaro. Omówienie i

Więcej...

degustacja cygar z czekoladą, rumem, whisky, kawą, z wykorzystaniem cygar z Kuby, Meksyku, Dominikany i Hondurasu.

Zwiń

Sesja blendingowa - stwórz własną whisky


Łyk wiedzy o historii, odmianach, smakach i zapachach, a także tajnikach komponowania whisky i przystąpicie do stworzenia unikalnej szkockiej blended whisky

Więcej...

z dostępnych u nas single maltów.

Zwiń

Imprezy tematyczne


Każdą z oferowanych przez nas atrakcji "kroimy na miarę". Jeśli nudzi Cię klasyczna konwencja, wybierz motyw przewodni swojego eventu. Zaproponujemy tematyczne alkohole i koktajle,

Więcej...

zapewnimy klimat i wystrój. Możliwości jest wiele: wiodący kolor (Twoje barwy), prohibicja, ulubiony film lub bohater, kasyno, Karaiby lub inne miejsce na świecie, święta, karnawał, disco, 80's, 90's.... i inne

Zwiń

Wysmakowane wnętrza


Potrzebujesz niekonwencjonalnej sali do przeprowadzenia prezentacji? Zapraszamy!
Obejrzyj galerię fotografii naszych sal i zarezerwuj termin.

OBSŁUGA EVENTÓW ZEWNĘTRZNYCH - WYBIERZ ATRAKCJE

Bar Catering na evencie to spokój Organizatora i satysfakcja Klienta.
Wszystkie atrakcje dostępne w naszej siedzibie, realizujemy także w innych lokalizacjach: warsztaty barmańskie, sommelierskie, baristyczne, degustacje win i alkoholi oraz pokazy barmańskie i kawowe.

Obsługa barmańska i kompleksowy catering barowy


Nasza obsługa dostosowywana jest do charakteru imprezy. Pracujemy z ustaloną kartą koktajli lub open barem. 
Mamy doświadczenie zarówno w obsługiwaniu kameralnych spotkań, jak i organizowaniu całkowitej oprawy barowej na kilkuset osobowych eventach - firmowych czy festiwalowych. 

W ofercie Bar Catering MSBiS znajdują się:

  • obsługa barmańska - zapewniamy doświadczonych barmanów z doskonałą znajomością alkoholi i komponowania drinków,
  • karta koktajli - dopasowana do oczekiwań i budżetu, od koktajli klasycznych po autorskie i molekularne kompozycje,
  • szkło i sprzęt barowy
  • bary mobilne

Kolacja z Sommelierem


Nasi sommelierzy uświetnią galę lub firmową kolację. Goście poznają serwowane do poszczególnych dań wina.
Atrakcja polega na omówieniu 3 win serwowanych podczas kolacji (musujące, białe i czerwone/ opcjonalnie deserowe).
Omawiane są: miejsce pochodzenia (region oraz państwo), apelacje, klasyfikacje do której przynależy oraz producent danego wina.
Profesjonalna degustacja Sommelierska każdej pozycji polega na omówieniu wyglądu i koloru wina, analizy zapachowej oraz palety smakowej.

DODATKOWE INFORMACJE I OFERTY INDYWIDUALNE

Tel.  607 626 265  |  event@barcatering.pl  |  facebook.com/BarCatering.MSBiS