Menu

Kurs Barista

1,190.00

Kurs Barista MSBiS to połączenie zajęć praktycznych z teoretyczną nauką o kawie, jej gatunkach, sposobach rozróżniania, parzenia i profesjonalnym sprzęcie. Przekazuje kompleksową wiedzę i przygotowanie do pracy w kawiarni. Jest też podstawą do dalszego rozwoju i startu w zawodach. Kierowany jest zarówno do przyszłych pracowników jak i osób interesujących się kawą amatorsko. Początkujący otrzymają dawkę zaawansowanej wiedzy i umiejętności. Pozostałe osoby poprawią i uaktualnią obecną wiedzę oraz umiejętności związane z przygotowywaniem kawy.

Wyczyść
Kategoria:

Aby dobrze zrozumieć smaki, a następnie przyczyny, jakie mają wpływ na ich odczuwanie, należy  poznać metody zbioru i obróbki owoców kawowca, proces palenia oraz sposoby parzenia kawy. Dzięki tej wiedzy można szczegółowo kontrolować każdy etap przygotowania czarnego napoju, co przekłada się na najwyższą jakość i powtarzalność produktu oraz zadowolenie klientów. Wiedza ta umożliwia edukowanie konsumentów, a co za tym idzie, większe zainteresowanie miejscem, w którym serwuje się wspaniałą kawę.

CZAS TRWANIA:  5 dni | Łącznie 26 godzin lekcyjnych (20 zegarowych)
5,3 godz. lekcyjnej (4 godz. zegarowe) dziennie

PLAN ZAJĘĆ: tydzień - codziennie, od poniedziałku do piątku

GODZINY ZAJĘĆ:
od 10:00 do 14:00 - kurs dzienny
od 18:00 do 22:00 - kurs wieczorowy

EGZAMINY KOŃCOWE: teoretyczny oraz praktyczny

Egzaminy poprawkowe są bezpłatne, można przystąpić do nich w dowolnie wybranym terminie. Po dłuższej przerwie od zakończenia Kursu proponujemy powtórzenie niektórych zajęć w celu przypomnienia materiału, nie jest to jednak obowiązkowe (za powtarzanie zajęć nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat).

CERTYFIKAT MSBiS: wystawiany jest po zaliczeniu egzaminów końcowych. Stwierdza ukończenie Kursu Barista z pozytywnym wynikiem egzaminów końcowych oraz profesjonalne przygotowanie do wykonywania zawodu Baristy w kraju i za granicą.

Oryginalny Certyfikat MSBiS zawiera unikalny numer Absolwenta oraz suchą pieczęć Szkoły. Wystawiany jest w językach polskim i angielskim.

PROWADZĄCY:  Paweł Trzciński
Absolwent wydziału psychologii o specjalizacji psychologii przedsiębiorczości i zarządzania, wplata ją do życia zawodowego i kontaktów z ludźmi.
Posiada 15 lat doświadczenia w pracy z kawą i 14 jako trener. Od ponad 9 lat wykładowca w Międzynarodowej Szkole Barmanów  Sommelierów, prowadzący swój autorski 5-dniowy kurs. Jako specjalista ds. szkoleń pracował m. in dla kawiarni sieciowych Coffeeheaven, Mercer's, iCoffee, firmy szkoleniowej Colours of Coffee, palarni kawy Java Coffee Company. Prowadzi szkolenia, eventy kawowe i warsztaty edukacyjne. Występuje w roli eksperta w mediach, programach telewizyjnych i publikacjach poświęconych kawie. Obecnie także współwłaściciel kawiarni Nancy Lee w Warszawie.
Od wielu lat szerzy dobre standardy parzenia kawy oraz kawową świadomość wśród baristów, właścicieli lokali gastronomicznych i pasjonatów domowego przyrządzania czarnego napoju.

Paweł Trzciński Kurs Barista

KOSZT:  1190 zł

Cena zawiera wszystkie elementy Kursu oraz zapewnia dostęp do sali treningowej. Ewentualne egzaminy poprawkowe również nie są dodatkowo płatne. Opłata jest jednorazowa bez terminu wygaśnięcia.

ZAKRES I TEMATYKA

Uczestnicy Kursu Barista MSBiS zapoznają się z zaparzaniem perfekcyjnego espresso, czynnikami warunkującymi ten proces oraz zagrożeniami, jakie niesie złe podejście do parzenia kawy. Nauczą się także sztuki spieniania mleka i właściwego łączenia go z idealnie zaparzanym espresso.

Przybliżymy alternatywne metody parzenia kawy, które można wykorzystać nie tylko w domowym zaciszu, ale i w kawiarni. Kursanci dowiedzą się dokładnie jaki wpływ na to co odnajdziemy w naszej filiżance ma przebieg procesów: zbioru, obróbki i palenia ziaren oraz że każda z metod przyrządzania czarnego napoju, nadaje mu inne właściwości sensoryczne.
Odpowiemy na pytania takie jak:
Czym jest Cup of Exellence, Specialty Coffee i gdzie można spróbować najlepszych kaw świata?
Klasyczne espresso, jak je przygotować i co je charakteryzuje?
Dlaczego drip coffee jest takie wyjątkowe?
„Zalewajka”, French Press, Filter Coffee, Aeropress a może espresso, którą z tych metod wybrać dla siebie?

Istotnym elementem Kursu Barista jest duża ilość zajęć praktycznych, które pomogą utrwalić wszystkie aspekty przekazywanej wiedzy i nabywane umiejętności oraz dodadzą pewności siebie w przyszłej pracy.
Dodatkowo uczymy jak przygotować kilka podstawowych drinków na bazie kaw oraz alkoholu (irish coffee, hot shot, itp.) by sprawnie połączyć profesję barmana z kunsztem zawodu Baristy.

Profesja Baristy jako wciąż mało popularna, jest niezwykle atrakcyjna na rynku pracy.
Dobra kawa jest często wizytówką lokalu, a wykwalifikowany Barista odgrywa w nim bardzo ważną rolę. Jeśli dodatkowo potrafi tworzyć wzory i malować na kawie, serwując klientom małe dzieła sztuki, jest zapraszany do udziału w różnego rodzaju imprezach i oficjalnych eventach, aby uatrakcyjnić wydarzenie.

Zajęcia w ramach Kursu Barista obejmują m.in.:

1. Zawód, warsztat i techniki pracy Baristy - możliwości oraz style ukierunkowane na jakość

2. Kultura i historia picia kawy oraz biznesu kawowego

3. Business kawowy w Polsce

4. Droga kawy od plantacji do filiżanki - metody zbioru i proces produkcji: obróbka, proces palenia, parzenie

5. Gatunki i odmiany kawy - sposoby ich rozróżniania

6. Świeżość kawy - wpływ na ocenę sensoryczną 

7. Kofeina: fakty i mity

8. Metody parzenia: ocena sensoryczna poszczególnych sposobów parzenia kawy oraz możliwości ich wykorzystania w kawiarni lub w domu

9. Techniki przygotowania: dozowanie, dystrybucja, tamping

10. Czynniki wpływające na idealne espresso

 • espresso jako postawa każdej kawy
 • parametry
 • możliwości sensoryczne i ich ocena
 • ocena wizualna
 • eksperymentowanie
 • zdejmowanie cremy
 • dzielenie ekstrakcji
 • prawidłowe picie espresso
 • ograniczone możliwości smakowe, przez nieprawidłowe picie espresso

11. Nalewanie i wykańczanie kawy oraz napojów mlecznych i możliwości latte art

 • rodzaje mleka, dobór produktu i sprzętu, techniki, parametry
 • spienianie mleka
 • sztuka tworzenia wzorów i malowanie na kawie
 • przygotowywanie kaw warstwowych

12. Cup Tasting - na czym polega profesjonale testowanie kaw

 • rozpoznawanie oraz opisywanie smaków i aromatów
 • kawy jednorodne i mieszanki

13. Profesjonalne użytkowanie i konserwacja sprzętu: ekspresy ciśnieniowe/ młynki, etc

14. Alternatywne sposoby zaparzania kawy: drip, aeropress, chemex, syfon, french press

15. Łączenie kawy z alkoholem

16. Obsługa klienta w kawiarni

Pracujemy na świeżo palonej kawie z segmentu Speciality Coffee.
Każdy Uczestnik Kursu otrzymuje autorski podręcznik MSBiS.

Tematy i autorski program kursu są wyłączną własnością Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

Jest to rezerwacja wstępna - do czasu opłacenia uczestnictwa. 
A
by od razu wykupić miejsce, skorzystaj z opcji zakupu on-line (dostępnej u góry, na stronie wybranego szkolenia) dokonując płatności internetowej. Możesz także wykonać przelew tradycyjny lub zapisać się osobiście w sekretariacie szkoły.

  Dziękujemy za dokonanie wstępnej rezerwacji. Prosimy o uregulowanie zadatku w najbliższych dwóch dniach

  Kurs Barista
  Kurs Barista

  Może spodoba się również…

  pfr