Dlaczego warto zostać Barmanem?

Jest to jedna z niewielu profesji, w których praca jest zabawą, hobby i przyjemnością, a jednocześnie przynosi wysokie zarobki. Godziny pracy są elastyczne: pełen etat lub dowolnie mniejszy wymiar godzin, w dzień, wieczorami, tylko w weekendy - dokładnie wtedy, kiedy masz czas.

Barman nie wie, co to rutyna, każdy kolejny dzień to nowe doświadczenia, sytuacje i nowo poznane osoby. W tej pracy jak w żadnej innej codziennie poznajesz nowych ludzi, nawiązujesz kontakty, co często owocuje nową nieoczekiwaną karierą.

Zapotrzebowanie na profesjonalnych barmanów nigdy nie maleje, praca czeka zarówno w kraju jak i za granicą.

Ile zarabia Barman?

Barmani otrzymują stałą pensje, prowizje od imprez zamkniętych oraz napiwki, które stanowią ok. 70% zarobku, często zdarzają się także dodatkowe zlecenia na tzw. cateringi zewnętrzne. Podstawa wynagrodzenia, a zwłaszcza napiwki zależą od miejsca, w którym się pracuje, klienteli oraz przede wszystkim od umiejętności i pozytywnego podejścia do Gości.

Ile trzeba mieć lat aby zostać Barmanem?

W Polsce wymagane jest ukończenie 18 lat, w Stanach Zjednoczonych 21 lat.

Co jest innego w waszej Szkole, czego nie ma w innych? Dlaczego warto wybrać SZKOLENIE w MSBiS?

Doświadczenie, reputacja, rezultaty. Zapraszamy Cię do zwiedzenia Szkoły oraz rozmowy i zadania dodatkowych pytań personelowi MSBiS przed rozpoczęciem SZKOLENIA po to, abyś sprawdził, dlaczego tak wiele osób wybrało naszą Szkołę. Wystarczy 20 min, abyś przekonał się, że jesteśmy inni i że różnice są widoczne gołym okiem. Każda zainteresowana osoba może także wziąć udział w zajęciach próbnych.

Co by się stało gdybym nie dotarł na zajęcia?

Stracone zajęcia można odrabiać w dowolnym terminie. Można również uczestniczyć w powtórnych zajęciach, aby przypomnieć sobie cały materiał. Powtarzanie zajęć nie jest dodatkowo płatne.

Co by się stało gdyby nie udało mi się opanować całego materiału w dwa tygodnie?

Bez obaw! Możesz korzystać z sali tak długo jak tego potrzebujesz, również po ukończonym SZKOLENIU (bezpłatnie). Chcemy by nasi Absolwenci byli w pełni przygotowani do rozpoczęcia nowego zawodu. Jeśli potrzebujesz powtórzyć partie materiału dołącz do aktualnie szkolonej grupy i powtórz zajęcia nieodpłatnie.

Jak szybko mogę znaleźć pracę po ukończeniu kursu?

To zależy od Twoich umiejętności i chęci. Wiele osób umawia się na rozmowy kwalifikacyjne już podczas Szkolenia.

Czy Szkoła pomoże znaleźć mi pracę?

Posiadamy kontakty, które pomagają naszym Absolwentom w znalezieniu pracy. Mamy również zamknięte forum, na którym umieszczamy spływające do nas oferty pracy.

Czy istnieje możliwość wzięcia udział w przykładowych zajęciach?

Tak, oczywiście. Należy tylko wcześniej umówić się w sekretariacie Szkoły na konkretny termin. Takie zajęcia są bezpłatne i mają na celu zapewnienie Państwa o wysokiej jakości prowadzony zajęć.

Czy po Szkoleniu otrzymuje się Certyfikaty, jakie?

Najważniejszy certyfikat stwierdzający przygotowanie do wykonywania Zawodu Barmana zarówno w kraju jak i za granicą wydajemy po uzyskaniu ocen pozytywnych z egzaminów końcowych. Podobnie certyfikaty z pozostałych szkoleń (FLAIR, PRO BAR i innych). Certyfikat standardowo wydawany jest w języku polskim i angielskim (na życzenie także w innych językach obcych).Biorąc udział w Szkoleniach dodatkowych- Warsztatach Fakultatywnych uzyskuje się Certyfikat za uczestnictwo w każdym z nich.

Ile trzeba mieć lat aby wziąć udział w waszym Szkoleniu?

Minimum to ukończone 18 lat.

Jeśli chodzi o górną granicę – nie ma jej. Chociaż przeważają Absolwenci szkół średnich i studenci, spotkacie u nas osoby w bardzo różnym wieku. Powodów, dla których biorą one udział w Szkoleniach jest wiele. Czasami chcą w krótkim czasie zdobyć nowy zawód lub podnieść kwalifikacje, czasami otwierają własną działalność gastronomiczną lub po prostu lubią alkohole i chcą zgłębić wiedzę w tej tematyce.

Co zawiera cena SZKOLENIA BARMAŃSKIEGO?

Zapisując się na Szkolenie dokonujesz opłaty jednorazowej i „dożywotniej”.

Od tego momentu dołączasz do swoistego klubu uczniów MSBiS. Bezterminowo masz możliwość korzystania z naszych sal i konsultacji kadry, trenowania w dogodnym dla Ciebie czasie, poprawiania egzaminów, uczestniczenia w dodatkowych Warsztatach – nawet na wiele lat po Szkoleniu. Otrzymasz autorski Podręcznik MSBiS i upominek na zakończenie Szkolenia. Podzielimy się z Tobą naszą wiedzą na temat pracodawców, poinformujemy o ciekawych wydarzeniach z barmańskiego świata.

Jakie formy płatności akceptujecie?

Akceptowane formy płatności to: gotówka (w sekretariacie Szkoły) lub przelew na konto bankowe.
Istnieje możliwość rozłożenia płatności bezpośrednio na 2 raty lub rozliczenia barterowego (dla firm).
Dzięki współpracy z systemem ratalnym Żagiel mogą Państwo rozłożyć koszt Szkolenia na dowolną liczbę rat oraz ustalić indywidualny termin spłaty.

Kiedy rozpoczynają się zajęcia?

Zajęcia rozpoczynają się co dwa tygodnie w poniedziałki.
Aktualne terminy i godziny zajęć zamieszczamy na bieżąco w dziele AKTULNOŚCI na stronie głównej.

TERMINY SZKOLEŃ BARMAŃSKICH

Praca za granicą

Z uwagi na łatwość podjęcia pracy oraz duże możliwości zarobkowe, najczęściej wybieranym kierunkiem pracy za granicą jest gastronomia. Ze względu na wysokie kwalifikacje, ukończone Szkolenia i Kursy, pracodawcy za granicą chętnie zatrudniają obcokrajowców.

Więcej...

Hiszpania, Grecja, Włochy czy Cypr to państwa, w których bez problemu znaleźć można pracę w barach, klubach, hotelach i restauracjach. W większych kurortach, gdzie sezon wakacyjny trwa cały rok wystarczy znajomość języka angielskiego. Niemcy, Irlandia i przede wszystkim Wielka Brytania to kraje najczęściej wybierane przez „emigrantów zarobkowych”.

Poniżej prezentujemy ogólne zasady dostępu do rynków pracy Unii Europejskiej.

Obywatele wszystkich państw UE/EOG, podejmujący legalną pracę w innym państwie członkowskim, mają takie same prawa i obowiązki jak pracownicy lokalni. Jakakolwiek dyskryminacja ze względu na obywatelstwo jest zakazana. 

Państwa, w których nie jest wymagane posiadanie pozwolenia na pracę przez obywateli Polski.

Obywatele polscy mają pełną swobodę przemieszczania się jako pracownicy do wszystkich nowych państw członkowskich UE/EOG, z wyjątkiem Malty.

Oznacza to, że bez konieczności uzyskiwania żadnych zezwoleń na pracę i na zasadach takich samych jak obywatele tych państw, można podjąć pracę w następujących krajach:

Cypr
Czechy
Estonia
Litwa
Łotwa
Słowacja
Słowenia
Węgry
Bułgaria (od 1 stycznia 2007r.)
Rumunia (od 1 stycznia 2007r.)

Ponadto spośród "starych" państw członkowskich UE/EOG, swoje rynki pracy dla obywateli Polski zdecydowały się całkowicie otworzyć następujące kraje: 

Szwecja (od 1 maja 2004r.)
Wielka Brytania (od 1 maja 2004r.)
Irlandia (od 1 maja 2004r.)
Hiszpania (od 1 maja 2006r.)
Portugalia (od 1 maja 2006r.)
Grecja (od 1 maja 2006r.)
Finlandia (od 1 maja 2006r.)
Islandia (od 1 maja 2006r.)
Włochy (od 27 lipca 2006r.)
Holandia (od 1 maja 2007r.)
Luksemburg (od 1 listopada 2007r.)
Francja (od 1 lipca 2008r.)
Begia (od 1 maja 2009r.)
Dania (od 1 maja 2009r.)
Niemcy (od 1 stycznia 2011r.)
Austria (od 1 maja 2011r.)

Poniżej znajduje się lista państw UE, w których wymagane są pozwolenia na pracę dla obywateli Polski, przy czym Norwegia zdecydowała się na częściowe otwarcie swoich rynków w tych zawodach i sektorach, w jakich brak własnej siły roboczej jest najbardziej odczuwalny. W Norwegii i na Malcie pozwolenia na pracę są wydawane w sposób "automatyczny".

Liechtenstein
Malta
Norwegia

Zgodnie z przepisami Traktatu Akcesyjnego, okresowe ograniczenia w dostępie do rynków pracy państw UE/EOG dotyczą pracowników, tj. osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Nie mają zastosowania natomiast do osób samozatrudnionych, czyli świadczących usługi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Źródło: http://www.eures.praca.gov.pl/

Zwiń

Jak można się zapisać?

ZADZWOŃ DO NAS TERAZ! wyślij e-mail lub skorzystaj z formularza kontaktowego i umów się na dzień przedpłaty.