15-lecie MSBiS „BarStars”- TAK BYŁO

15 lecie Międzynarodowej Szkoły Barmanów

27 listopada 2018 w warszawskim Klubie Niebo odbyła się gala jubileuszowa 15-lecia MSBiS „BarStars”.

Włożyliśmy w ten event 15 lat doświadczeń, tysiące małych i większych historii, wspomnień oraz szklanek pełnych koktajli, by w jedną wyjątkową noc podzielić się z Wami wszystkim co najlepsze.

Oprócz podsumowania 15 lat działalności Szkoły na tle dynamicznego rozwoju polskiej gastronomii, na Gości oczekiwały liczne atrakcje, w tym guest bartending, czyli pyszne koktajle w wykonaniu naszych absolwentów i najlepszych barmanów z całego kraju.

Za urodzinowym barem MSBiS stanęło 11 teamów reprezentujących znane i lubiane koktajlbary, jak:
warszawskie  KiTi Bar, Charlie, 6 Cocktails, The Roots, Woda Ognista, El Koktel, a także Mercy Brown z Krakowa, Pixel i Flisak '76 z Gdańska, 17 schodów ze Szczecina, kolektyw Flair Play oraz molekularni Craft Cocktail Brothers, którzy wypuścili wśród tłumu sample swoich koktajli podczepione pod unoszące je balony.

Poza autorskimi drinkami w wykonaniu najlepszych, w szklankach pojawiły się także dobrze znane "smaczki MSBiS" z zaproponowanej przez nas karty:
Legenda kokosa, Fakultety, Niebieska pietruszka, Klasyczny Le Nart, Akademia MSBiS i Wspólna 65A.

Razem z mytaxi zadbaliśmy o transport dla naszych Gości, którzy wraz z zaproszeniami otrzymali vouchery na przejazd. Kilkadziesiąt zaproszeń w wersji VIP obfitowało także w wyjątkowe upominki od partnerów MSBiS.

Marek Posłuszny i Adam Grądziel prowadzili wieczór z porywającą energią, a Patryk Le Nart streszczając  historię szkoły i podziękował wszystkim, którzy przez lata ją współtworzyli oraz przybyli tłumnie, aby świętować jej jubileusz.

W trakcie imprezy został zaprezentowany także autorski projekt BarStars i wernisaż wyróżnionych w nim postaci.

BarStars to projekt mający na celu uhonorowanie i podsumowanie rozwoju i sukcesów polskiej sceny barowej na przestrzeni ostatnich 15 lat. Z dumą zaprezentowaliśmy osobowości, które wyróżniły się w Polsce oraz z sukcesami promowały talent i pasję do baru poza naszymi granicami. 

O dynamiczną oprawę muzyczną zadbali zespół i DJ’e.
Hey Girlz Hey Boyz znani imprezowi wymiatacze, którzy od 2013 roku trzęsą stołeczną sceną klubową. Flirtini, czyli Jedynak i Ment XXL znani m.in. z kompilacji “Heartbreaks & Promises” oraz Rapperoni.

 

 

Oczywiście nie zabrakło pokazu barmańskiego.

A ponieważ to wyjątkowa okazja, Goście zobaczyli mistrzowskie show w wykonaniu wielokrotnego mistrza świata Marka Posłusznego, który zaledwie kilkanaście godzin wcześniej, po raz kolejny potwierdził swój nieprzeciętny talent i charyzmę, zwyciężając w wielkim finale WFA Roadhouse World Flair w Londynie.

Jak przystało na przyjęcie urodzinowe, wznieśliśmy toast w towarzystwie imponującego tortu od mistrzów z Galerii Słodkości.

Podczas gali odbyła się także aukcja Shake&Help – znanej, barmańskiej inicjatywy charytatywnej.

Goście licytowali koszulkę i piłkę z autografami Roberta Lewandowskiego przekazane przez Coca-Colę, rajdowe emocje od Kuby Przygońskiego , a także luksusowy zestaw barmański od Brown-Forman Polska, a w nim butelkę JD z autografem samego Jeffa Arnetta Master Distillera Jack Daniel's Tennessee Whiskey.

Wśród dodatkowych atrakcji znalazł się Bartender VR Simulator,
czyli pierwsza na świecie wirtualna rzeczywistość barowa z innowacyjną grą barmańską. Każdy miał możliwość przenieść się do jednego z czterech wyjątkowych barów i tworzyć własne drinki w wirtualnym świecie.

***

Imprezie partnerowali: Brown Forman Polska (Jack Daniel’s i Finlandia Vodka), Coca Cola (Kinley), MONIN, Red Bull, VR Bartender Simulator, Gastro Magic, Shake&Help, mytaxi, Aps Polska, Galeria Słodkości.

Relacje z urodzinowej gali Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów zaprezentowały m. in. MTV, Nowa TV, Eska TV, Radio ESKA, Super Express, K MAG i inne media.

Otwarcie Gali

Patryk Le Nart - Przemówienie

Relacja #1

Relacja #2

Relacja #3 - pokaz barmański

Relacja #4 - koncert

Goście, Goście, Życzenia

Fotorelacja z wydarzenia