BarStars – gwiazdy polskiego barmaństwa

BarStars logo - 15-lecie MSBiS

BarStars to projekt mający na celu uhonorowanie oraz podsumowanie rozwoju i sukcesów polskiej sceny barowej na przestrzeni ostatnich 15 lat.
Od piwa z sokiem i wódki z colą do bogactwa form i smaków dopasowanych do coraz bardziej wymagających kubków smakowych bywalców barów, aż po nowoczesne w formie koktajle molekularne. 

Premiera autorskiego projektu BarStars i wernisaż wyróżnionych w nim postaci, miały miejsce 27.11.2017 r. podczas gali 15-lecia Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów w Warszawie.

Celebrujemy aktualne sukcesy i przypominamy te już zapomniane, które przecierały szlaki i inspirowały przyszłych barmanów.

Z dumą prezentujemy osobowości, które wyróżniły się w Polsce oraz z sukcesami promowały talent i pasję do baru poza naszymi granicami, zwycięzców międzynarodowych konkursów, prekursorów i wizjonerów naszej gastronomii, którzy wpłynęli na obecny kształt kultury barowej.

Tomek Małek & Marek Posłuszny

Tomek Małek i Marek Posłuszny

Twórcy tandemu Flair Factory, wielokrotni zwycięzcy międzynarodowych konkursów flair oraz ambasadorzy polskiego barmaństwa. 
Tomasz jest absolwentem MSBiS, obaj przez wiele lat byli szkoleniowcami MSBiS.

Jakub Kozłowski & Adam Grądziel

Adam Grądziel i Jakub Kozłowski

Pasjonaci barmaństwa i twórcy dwóch popularnych stołecznych lokali – Kity Koguta i Kiti Baru. 
Swoją energią zarazili do działania całe rzesze młodych barmanów.
Wieloletni wykładowcy MSBiS

Tomek Roehr

Tomasz Roehr - 15-lecie MSBiS

Jeden z pionierów warszawskiej gastronomii, pomysłodawca Bar Symposium oraz twórca wielu popularnych konceptów barowych. 
Właściciel Baru Wieczornego oraz Cosmo Baru. 
Pierwszy prowadzący Szkolenia z Miksologii Molekularnej w MSBiS.

Adam Brańczyk

Adam Brańczyk - 15-lecie MSBiS

Laureat olbrzymiej ilości konkursów na (prawie) wszystkich kontynentach, organizator prestiżowych zawodów Just Flair League oraz popularyzator sztuki flairu.
Wykładowca MSBiS.

Maciej Szymański

Maciej Szymański - 15-lecie MSBiS

Rekordzista Guinnessa w podbiciu butelki przedramieniem, twórca platformy szkoleniowej FlairWell, nauczyciel i orędownik pracy za barem w stylu working flair.
Wieloletni wykładowca MSBiS.

Rafał Ciesielski

Rafał Ciesielski - 15-lecie MSBiS

Założyciel i motor napędowy cyklu konceptów edukacyjnych Better Bar oraz Barschool.pl. Ekspert z zakresu budowy i ergonomii stacji barmańskich, konsultant i współzałożyciel wydawnictwa branżowego Bar Magazyn.

Wojciech Urbański

Wojciech Urbański - 15-lecie MSBiS

Mistrz Świata w barmaństwie klasycznym,
uznany szkoleniowiec oraz ambasador.

Tomasz Źródłowski

Tomasz Źródłowski - 15-lecie MSBiS

Współtwórca Mercy Brown, popularnego krakowskiego baru typu speakeasy, laureat międzynarodowych konkursów, ambasador polskiej gościnności.

Krzysztof Wołyńczuk

Krzysztof Wołyńczuk - 15-lecie MSBiS

Twórca idei Shake&Help – cyklu charytatywnych imprez, z których dochód trafia w całości do potrzebujących dzieciaków.
Człowiek o wielkiej skromności i olbrzymim sercu.

Janusz Lemiesz

Janusz Lemiesz - 15-lecie MSBiS

Młody talent polskiej sceny barowej, którego nienaganny styl pracy i koktajlowa pomysłowość podbijają serca konkursowych jurorów.
Wykładowca MSBiS.

Arkadiusz Stefaniak

Arkadiusz Stefaniak - 15-lecie MSBiS

Wielki talent i niepokorny charakter. Laureat niezliczonej ilości konkursów oraz twórca kultowych już kompozycji koktajlowych. Niezwykle inspirująca postać. Jeden z pierwszych absolwentów MSBiS.

Mateusz Szuchnik & Paweł Rodaszyński

Paweł Rodaszyński i Mateusz Szuchnik

Twórcy El Koktel, jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek polskiego barmaństwa. Wielokrotni laureaci konkursów i plebiscytów, aktywni w propagowaniu nowych technik i nietuzinkowych połączeń smakowych.

Zajarani.pl

Zajarani logo - 15-lecie MSBiS

Kuratelę nad projektem objął kolektyw Zajarani.pl, którego przedstawiciele dokumentują od wielu lat rozwój polskiej sceny barowej.

Projekt BarStars - 15-lecie MSBiS