Kilka prostych trików barmańskich, dzięki którym zrobisz wrażenie na każdej domówce

Kurs barmański dla wielu osób, oprócz otwarcia ciekawej perspektywy zawodowej, może również stanowić źródło rozrywki. Nie ma się czemu dziwić. Efektowne mieszanie drinków, podrzucanie butelkami to tylko początek. Organizując domówki, każdy gospodarz z łatwością może zaskoczyć swoich gości kilkoma prostymi trikami. Oczywiście warsztaty barmańskie pozwolą na doskonalenie techniki i bardziej zaawansowane mieszanie drinków, jednak na potrzeby domowych imprez wystarczy kilka prostych sztuczek i technik przygotowywania drinków.

Miksowanie

Przy pomocy miksera i kruszarki do lodu z łatwością przygotujemy wiele ciekawych kolorowych drinków. Jest do doskonały sposób do stworzenia bardzo popularnej Margarity. Zmieszanie przy pomocy blendera wszystkich niezbędnych składników z lodem i przelanie ich do udekorowanych szklanek/kieliszków potrafi być efektowne.

Tworzenie warstw

Jedno z bardzo ciekawych rozwiązań wykorzystuje się przy tzw. shootach. Jak się okazuje prawa fizyki mogą być niezwykle efektowne. Barmani wykorzystują gęstość płynów, by tworzyć w drinku różnokolorowe warstwy. By efekt był jak najbardziej widoczny, do wlewania płynów wykorzystuje się łyżeczkę. Równomierne i delikatne wlewanie likierów i alkoholu pozwala stworzyć wyraźne kolorowe pasy.

Shaker

Jedną z najbardziej charakterystycznych dla barmanów czynności jest wstrząsanie. Wykorzystanie shakera jest bardzo popularne ze względu na wygodę, ponieważ doskonale schładza drinka i miesza jego składniki, co jest trudne do osiągnięcia innymi metodami. Shaker posiada wbudowane lub dodatkowe sitko niezbędne do porządnego „wstrząśnięcia”. Schłodzony napój wystarczy tylko przelać do szklanki.

Mieszanie

Niektóre drinki nie wymagają tak intensywnego wstrząsania. Jednym z nich jest np. Martini, które wystarczy dobrze wymieszać przy pomocy długiej łyżki.

Poznanie bardziej zaawansowanych technik i trików umożliwiają profesjonalne kursy barmańskie, na których zdobywa się nie tylko teoretyczną wiedzę, ale też praktyczne umiejętności. Pozwalają one doskonalić technikę przygotowywania drinków.