ZAJĘCIA FAKULTATYWNE (WARSZTATY)

zawsze bezpłatne dla uczestników szkoleń barmańskich

„KAWA”

podczas spotkania omawiane są podstawy pracy Baristy, odmiany i produkcja kaw, Uczestnicy parzą kawę korzystając z profesjonalnego sprzętu zapewnianego przez firmę Segafredo Zanetti; za uczestnictwo wystawiamy Certyfikat

„CYGARA”

intensywny zapach unoszący się w sali wykładowej to charakterystyczny element Warsztatów, podczas których poznacie smak cygar, dowiecie się jak są produkowane oraz jak je prezentować i podawać Gościom.

„WHISKEY”

o jej wyjątkowości przekonacie się biorąc udział w prezentacji i degustacji, a także słuchając opowieści o Jack Daniel’s, w specjalnie przygotowanej sali; za uczestnictwo wystawiamy Certyfikat.

„KONIAK”

opowieść o tym szlachetnym trunku połączona jest z prezentacją multimedialną i degustacją; spotkania prowadzone są przez Ambasadora Hennessy; za uczestnictwo wystawiamy Certyfikat.

„SZAMPAN”

wyjątkowy, elegancki i ekskluzywny taki jest Szampan, podobnie jak nasze spotkanie mu poświęcone; Ambasador Moet & Chandon prowadzi prezentacje i degustację; za uczestnictwo wystawiamy Certyfikat.

"WSTĘP DO MIKSOLOGII MOLEKULARNEJ"

podczas spotkań opowiadamy czym jest kuchnia i Miksologia Molekularna coraz częściej spotykana w restauracjach i barach, jakie techniki i triki wykorzystywane są w tej zagadkowej dziedzinie oraz jak przygotować proste molekularne propozycje.

„TEQUILA”

na czas Warsztatów wraz z Sierra Tequila przeniesiecie się do gorącego Meksyku, prezentacja multimedialna połączona jest z degustacją; za uczestnictwo wystawiamy Certyfikat.

"WHISKY I SINGLE MALT"

trunki dla koneserów, znawców i wyrafinowanych Klientów wymagają dodatkowych treningów produktowych i degustacji, podczas poświęcanych im Warsztatom wprowadzamy Kursantów w tajemnice niszowych i ekskluzywnych marek; za uczestnictwo wystawiamy Certyfikat.

„WINA”

Warsztaty poświęcone są podstawowej wiedzy sommelierskiej, omawiane są odmiany i szczepy win, regiony z których pochodzą, techniki otwierania, prezentowania i podawania wina Gościom.

"WÓDKA"

ten najpopularniejszy w Polsce trunek wart jest poświęcenia mu dodatkowej uwagi. Porównujemy gatunki, sposoby produkcji, aromaty i smaki od produktów popularnych po wódki szlachetne i ekskluzywne.

„KLUBOWE”

Uczestników spotkania zapraszamy do jednego z topowych klubów kilka godzin przed jego otwarciem na przyjecie Gości; personel klubu przygotowujący stanowiska pracy opowiada o organizowaniu baru, objaśnia jak wygląda obsługa systemu kasowego czy remanent, umożliwia także przyszłym Barmanom wykonanie koktajlu w warunkach w jakich przyjdzie im pracować w przyszłości.

ZAPRASZAMY TAKŻE NA WYDARZENIA I WARSZTATY SPECJALNE PROWADZONE PRZEZ WYJĄTKOWYCH GOŚCI:
AUTORYTETY I EKSPERTÓW Z CAŁEGO ŚWIATA ODWIEDZAJĄCYCH MSBiS.

Terminy najbliższych warsztatów sprawdź w dziale AKTUALNOŚCI