Sztuka parzenia kawy – opanuj ją podczas kursu baristy

Praca w kawiarni to przygotowywanie kawy wedle wymagań klienta. Dobre lokale odznaczają się tym, że barista, który serwuje gościom kawę, potrafi wysłuchać indywidualnych wskazówek klienta lub doradzić odpowiedni rodzaj kawy osobie niezdecydowanej. Jednak najważniejszym aspektem jest robienie kawy, która zawsze smakuje dobrze. Dlatego właśnie warto skorzystać z kursu baristy, gdzie można nauczyć się robienia pysznej kawy.

Co daje kurs baristy?

Kurs baristy jest częścią zdobywania umiejętności, które są bardzo przydatne w codziennej pracy i które potwierdzone będą stosowanym certyfikatem. Kurs to połączenie teorii oraz praktyki. Chcąc przyrządzić dobrą, aromatyczną kawę, niezbędne jest poznanie różnych rodzajów kawy z wielu zakątków świata. Poznając rodzaje ziaren, nie można też pominąć wielu sposobów jej parzenia. Dzięki poznaniu wszystkich historycznych oraz teoretycznych aspektów związanych z kawą, jej pochodzeniem oraz uprawą, barista po kursie będzie w stanie zaparzyć unikalną kawę, ponieważ zrozumie to, jak poszczególne smaki wpływają na efekt finalny, oraz co jeszcze ma na niego wpływ.

Kurs baristy to oczywiście również praktyka. Nieodłączną częścią parzenia kawy jest wykonywanie tego w różnych proporcjach, kilka lub jedną porcję na raz, dlatego przećwiczenie tego na kursie jest koniecznością. Część praktyczna obejmuje parzenie różnych rodzajów kawy oraz różnych jej odmian. Każdy profesjonalny kurs baristy powinien zakończyć się egzaminem, który sprawdzi zarówno wiedzę teoretyczną, jak i nowo zdobyte umiejętności praktyczne uczestników.

Kurs na baristę to propozycja dla osób, które chcą rozpocząć pracę w kawiarni jako barista. Jednak skorzystać może  z niego również osoba, która posiada już doświadczenie w pracy w kawiarni. Kurs baristy będzie także ciekawą propozycją dla wszystkich tych, którzy interesują się kawą, są jej koneserami i chcieliby  w domowych warunkach robić idealnie zaparzony napój.