Kurs managera restauracji, czyli klucz do kariery w gastronomii

Kurs managera restauracji, czyli klucz do kariery w gastronomiiMogłoby się wydawać, że wystarczy znaleźć dobrą lokalizację, ładny lokal i dobrego kucharza, by otworzyć dobrze prosperującą restaurację i świetnie na tym zarabiać. Jednak, gdy już ktoś zaczyna działalność w gastronomii szybko przekonuje się, że praca nie jest łatwa, a droga do milionów daleka. Kluczem do sukcesu może być zatrudnienie managera, który zajmie się rozwojem restauracji i znajdzie odpowiedni sposób na przyciągnięcie stałych gości. Aby jednak manager dobrze wykonał swoje zadania, przyda mu się odpowiednie przygotowania do pracy. Z jednej strony wykształcenie w zakresie zarządzania ludźmi, z drugiej warto postarać się również o specjalistyczny kurs dla managerów restauracji.

Kurs na managera restauracji

Kurs tego typu skierowany jest do osób, które prowadzą lokal gastronomiczny i odpowiadają za jego prawidłowe prosperowanie. Uczestnicy kursu będą mieli okazję poznać dogłębnie branżę gastronomiczną, co sprawi, że prowadzenie restauracji stanie się znacznie łatwiejsze.

Jak przebiega kurs?

Większość czasu trwania kursu przeznaczona jest na poznanie pracy managera restauracji. W programie kursu pojawiają się elementy teoretyczne oraz praktyczne. Wykorzystuje się specjalnie napisane scenki rodzajowe, studium przypadków czy prace w grupie, by potem wykorzystywanie uzyskanych umiejętności w restauracji stawało się łatwiejsze.

Umiejętności jakie uzyska się na kursie

Uczestnictwo w kursie sprawi, że przyszły manager zostanie przygotowany do prowadzenia restauracji. Nauczy się zarządzać sprzedażą i analizować wyniki finansowe. Dzięki przeprowadzonym szkoleniom będzie w zastanie zarządzać podległym personelem, może odpowiadać za zatrudnienie nowych pracowników. Poznanie branży gastronomicznej sprawi, że przyszły manager będzie w stanie odpowiadać za organizowanie dostaw do restauracji, jego zadaniem będzie organizowanie pracy na sali, tak by przychodzący do restauracji goście czuli się tam doskonale. Dlatego w trakcie kursu istotnym zadaniem jest kształcenie umiejętności interpersonalnych u przyszłego managera.