Drinki idealne na lato

Drinki idealne na latoCiepłe letnie, długie wieczory, spotkania z przyjaciółmi, wakacyjne przyjęcia w ogrodzie… Na takie okazje zwykle poszukujemy chłodzących napojów alkoholowych. Alkohole i koktajle świata oferują nam ogromną gamę smaków, aromatów i kolorów. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji drinków idealnych na lato: smacznych, lekkich i prostych w przygotowaniu.

Mohito – to jeden z najbardziej popularnych, klasycznych drinków.

Składniki: biały rum (50 ml), brązowy cukier (2 łyżeczki), limonka, niewielka ilość (20 ml) wody gazowanej, kilka listków mięty i kruszony lód.

Sposób przygotowania: Miętę z cukrem należy rozgnieść delikatnie w szklance, pół limonki pokroić na ćwiartki, a z drugiej połówki wycisnąć do szklanki sok. Wsypać do szklanki kruszony lód, dodać rum, a następnie wodę gazowaną. Całość delikatnie wymieszać.

Aperol Spritz – to niezwykle efektowny drink, bazujący na delikatnym włoskim winie musującym Prosecco i Aperolu – aperitifie o unikalnym słodko-gorzkim pomarańczowym smaku.

Składniki: Prosecco, Aperol i woda gazowana w proporcjach 3:2:1, kostki lodu i plasterek pomarańczy.

Sposób przygotowania: Do połowy koktajlowej szklanki należy wlać schłodzone Prosecco, następnie Aperol. Całość dopełnić woda gazowaną i lodem. Dla dekoracji dodać przecięty na pół plasterek pomarańczy.

Shandy/Radler – to znany od kilku stuleci, idealny na upalne dni drink bazujący jedynie na dwóch składnikach: piwie i lemoniadzie.

Składniki: jasne piwo, lemoniada (lub zamiennie Sprite lub 7Up).

Sposób przygotowania: należy połączyć piwo z lemoniadą w stosunku 1:1. I gotowe!

Pinacolada – to bardzo popularny wakacyjny drink, nasuwający skojarzenia z egzotyczną plażą i palmami.

Składniki: biały rum (30 ml), mleczko kokosowe (30 ml), sok ananasowy (90 ml) oraz kostki lodu i ewentualnie kawałek świeżego ananasa.

Sposób przygotowania: należy umieścić wszystkie składniki w mikserze i miksować do momentu, aż lód będzie dobrze skruszony. Całość przelać do szklanki, uzupełnić kostkami lodu i ozdobić kawałkiem ananasa.