Zapraszamy na spotkanie z Hankey Bannister oraz Old Pulteney!
W programie wykład połączony z degustacją:
- Hankey Bannister Original
- Hankey Bannister Heritage
- Hankey Bannister 12yo
oraz
- Old Pulteney 12yo
- Old Pulteney Huddart
Hankey Bannister
Szkocka whisky blended, której historia sięga 1757 r. Ulubiona szkocka Winstona Churchila. Jedna z niewielu blended whisky zestawiona bez udziału whisky torfowych co gwarantuje jej gładkość i delikatność. 40-letnia Hankey Bannister w 2009 zdobyła tytuł najlepszej whisky świata.
Old Pulteney
Szkocka single malt whisky wytwarzana w unikalnej destylarni założonej w 1826 r.
Nadmorskie usytuowanie destylarni w mieście Wick zlokalizowanym w północno wschodniej części Szkocji istotnie wpływa na charakter whisky. Jest ona jedną z niewielu, do której produkcji używa się nietorfowego słodu.
Kiedy: 25/10/2021 (poniedziałek) godzina 15:00
Gdzie: Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów
Koszt: dla absolwentów Szkoleń Barmańskich – WARSZTATY BEZPŁATNE! decyduje kolejność zgłoszeń
Czas trwania: ok. 2 godz.

Prowadzący: Łukasz Dynowiak
Jeden z wiodących komentatorów i propagatorów whisky. Na co dzień zaraża pasją i przybliża zawiłości złocistego trunku dla International Beverage Holdings.
Łukasz po raz pierwszy związał się ze szkockim gorzelnictwem pracując w Scotch Whisky Heritage Centre w Edynburgu i jako twórca i redaktor najbardziej wpływowego bloga o whisky w Wielkiej Brytanii, Edinburgh Whisky Blog. Od 2010 prowadził agencję PR obsługującą klientów z branży whisky i piwa, sędziował w międzynarodowych konkursach destylatów, udzielał się jako krytyk w prestiżowych publikacjach. Był współautorem gorąco przyjętej i wydanej w wielu krajach, w tym w Polsce, książki „1001 whiskies you must try before you die”.
Od 2015 pracuje jako Global Brand Ambassador w International Beverage Holdings. Ta prestiżowa rola pełniona u jednego z najbardziej renomowanych producentów szkockiej whisky daje mu możliwość pracy z zespołami edukacyjnymi, dystrybucyjnymi i prasowymi na całym świecie, ale jak sam przyznaje najbardziej lubi przyjeżdżać do Polski. Określa swoją pracę jako ciągłe oliwienie trybów, pomiędzy konserwatywnym światem producentów whisky, a współczesnym, głodnym wiedzy odbiorcą.