Wrzesień – czas na edukację! Poznaj najciekawsze szkolenia gastronomiczne

Jakie umiejętności w CV są pożądane? Odpowiedź na to pytanie zależy oczywiście od rodzaju stanowiska i branży. Jeśli chodzi o gastronomię, z pewnością warto ukończyć odpowiedni kurs, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Jakie szkolenia są godne uwagi?

Kurs barmański

Dobre szkolenie barmańskie znacznie zwiększa szansę na rynku pracy. Warto pamiętać, że najlepsze lokale gastronomiczne często oferują usługi dobrych barmanów. Specjalista może być zatrudniony w restauracji, barze lub otworzyć swój biznes i świadczyć usługi na imprezach. Przede wszystkim jest to bardzo ciekawa praca, która daje możliwość poznawania nowych osób. Jest to zawód dla ludzi komunikatywnych, którzy lubią wyzwania.

Baristyka – moc możliwości

Kolejną ciekawą propozycją jest baristyka. Przede wszystkim osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje może pracować w wielu miejscach. Są to nie tylko kawiarnie, ale także hotele lub ośrodki SPA. Zaletą tego zawodu jest możliwość pracy w prestiżowych lokalach oraz możliwość pogłębiania wiedzy. Zawód ten jest dobry dla osób, które nie boją się pracy zmianowej i lubią kontakt z ludźmi.

Kurs baristy obejmuje zajęcia o różnej tematyce. Warsztat i techniki pracy, metody parzenia, możliwości latte art to tylko niektóre tematy poruszane na takim kursie. Sprawdź ofertę wybranej szkoły, aby uzyskać więcej informacji.

Kurs sommelierski

Lokale gastronomiczne potrzebują także wykwalifikowanych sommelierów. Taka praca wiąże się często z podróżami i degustacją nowych trunków. Jest to dobra praca dla osób, które fascynują się tematyką związaną z winem. Sommelier może pracować w kasynie, w sklepie z winem, jako przewodnik po winnicy, może także otworzyć swój sklep.

Nauka o winie może sprawić wiele przyjemności. Kurs sommeliera obejmuje tematy takie jak praca w winnicy, nauka rozpoznawania smaków, rozumienie etykiety na butelce, zasady przechowywania wina.