Weekendowy kurs barmański – dlaczego warto?

Weekendowy kurs barmański to doskonały sposób na szybkie podniesienie swoich kwalifikacji. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się, jak serwować kolorowe drinki, żeby wyglądały efektownie i były smaczne. Celem szkolenia jest także zapoznanie przyszłych barmanów z zasadami organizacji pracy za barem i obsługą wybranych sprzętów. A dlaczego jeszcze warto się zapisać na taki kurs?

Na czym polega weekendowy kurs barmański?

Weekendowe kursy barmańskie zostały stworzone specjalnie z myślą o osobach, które w tygodniu uczą się lub pracują. Zajęcia mogą się odbywać w jeden lub dwa weekendy i zwykle trwają kilka godzin dziennie. Szkolenie jest podzielone na część teoretyczną i praktyczną, a w trakcie kursu uczestnicy mogą liczyć na krótkie przerwy i drobny poczęstunek. Na takie kursy warto zapisać się z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, ponieważ zwykle ilość miejsc jest ograniczona. Dużą zaletą kursów weekendowych jest możliwość przerobienia całego materiału w krótkim czasie i dogodnym dla siebie terminie.

Weekendowy kurs barmański – dlaczego warto?

Ukończenie kursu barmańskiego to pierwszy krok do znalezienia dobrze płatnej pracy. W ramach szkolenia weekendowego przekazywana jest taka sama wiedza jak podczas zajęć prowadzonych w dni robocze. Uczestnicy dowiedzą się, jakie alkohole są stosowane do robienia wybranych drinków i koktajli oraz jakiego rodzaju szkła użyć do konkretnego wyrobu. Ważnym elementem kursu jest także nauka obsługi dedykowanych urządzeń i prowadzenia rozliczeń na barze. Niektóre kursy obejmują także warsztaty z efektywnej organizacji pracy i naukę podstawowych zwrotów anglojęzycznych związanych z pracą barmana. Po zakończeniu kursu uczestnicy powinni również umieć odpowiednio komunikować się z klientami.

Weekendowy kurs barmański – dla kogo?

Weekendowy kurs barmański to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą pracować lub rozwijać się w tym zawodzie. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z najnowszymi trendami. Doświadczeni instruktorzy nie tylko skutecznie przekażą wiedzę, ale także zainspirują kursantów do tworzenia nowych drinków. Szkolenie zazwyczaj kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują certyfikat, który można dołączyć do CV podczas ubiegania się o pracę.

Praca za barem wymaga podstawowej znajomości technik przygotowywania drinków, ponieważ chcąc dobrze wykonywać ten zawód, trzeba wiedzieć, jak łączyć ze sobą poszczególne składniki. W tym celu warto zapisać się na weekendowy kurs barmański w naszej szkole, w której pracują kompetentni instruktorzy. Po ukończeniu naszego kursu można znaleźć zatrudnienie w pubie, restauracji, hotelu, a nawet w kasynie. Szczegółowe informacje na temat prowadzonego przez nas szkolenia można uzyskać na naszej stronie.