Szukasz pracy na wakacje? Kurs baristyczny ułatwi Ci to zadanie!

Oferty pracy sezonowej pojawiają się zwykle wiosną i wczesnym latem. Chętnych jest sporo, gdyż często jest to jedyny okres w roku, kiedy uczniowie i studenci mogą nieco zarobić. Warto zatem wyróżnić się w gronie kandydatów, w czym może pomóc profesjonalny kurs baristyczny.

Dlaczego barista?

Praca sezonowa to głównie zbieranie owoców, praca w gastronomii, barach czy kawiarniach. Punkty te czynne są w okresie wakacyjnym przede wszystkim w miejscowościach turystycznych, jednak coraz częściej także w miastach pojawiają się letnie ogródki, do których obsługi właściciele potrzebują pracowników sezonowych. I choć pracownicy tacy najczęściej rekrutują się w wielu możliwych branżach, warto postawić właśnie na pracę w kawiarni. Jest to miejsce, w którym godziny pracy są zwykle przyjazne. Kurs baristyczny daje większe szanse otrzymania pracy, ponieważ wbrew powszechnej opinii przygotowanie doskonałej kawy wymaga wiedzy. Będzie to wymagane zwłaszcza w prestiżowych kawiarniach – trudniej w nich otrzymać posadę, ale można wynegocjować dobrą stawkę. Doświadczenie zdobyte w takim lokalu może również przełożyć się na lepsze propozycje pracy w przyszłości.

Kurs baristyczny – cena

Praca sezonowa ma dawać przede wszystkim zarobek, jednak wcześniej warto samemu zainwestować, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Ceny kursów baristycznych są bardzo różne. Kwota, jaką będzie trzeba zapłacić, jest zależna od tego, kto prowadzi kurs (preferowani są czynni zawodowo bariści, którzy mają osiągnięcia w różnego typu konkursach), ile trwa i jakie umiejętności nabywa się po jego zakończeniu.

O kursie baristycznym powinny pomyśleć osoby, które planują pracować podczas wakacji w kawiarni albo w ogóle wiążą swoją przyszłość z tym zawodem. Opłatę za kurs potraktować należy jako inwestycję w dobre miejsce pracy i możliwość podniesienia swoich kwalifikacji, które mogą przydać się w przyszłości.