Sztuczki barmańskie – gdzie się ich nauczyć?

Kursy barmańskie w Warszawie są doskonałym sposobem na podniesienie umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Podczas zajęć, uczestniczy uczą się serwowania kolorowych drinków, organizacji pracy za barem, a także obsługi wybranych sprzętów. Ważnym elementem kursu są także sztuczki barmańskie.

Kursy barmańskie w Warszawie uczą, jak robić drinki

Choć robienia drinków można nauczyć się w domu metodą prób i błędów, wiedzę najlepiej czerpać od specjalistów, szczególnie jeżeli poważnie myślimy o pracy jako barman. Kurs pozwala zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności. Nauczyć można się solidnych podstaw, jak i zabłysnąć w pracy wyjątkowymi sztuczkami barmańskimi, na które z podziwem będą patrzyli klienci. Można liczyć na solidne napiwki.

Jak wyglądają kursy barmańskie w Warszawie?

Nasze szkolenia obejmują zajęcia praktyczne oraz teoretyczne. Barman pozyskuje solidną wiedzę na temat alkoholi, przygotowywania drinków, obsługi klienta, zarządzania barem. Najważniejsza jest jednak część praktyczna, gdzie doskonalone są umiejętności w zakresie opracowywania drinków, jak i sztuczki barmańskie.

W obu aspektach ogromne znaczenie ma dbałość o detale. W ramach szkolenia, barman może poznać wiele tajników zawodu, bazować na oryginalnych produktach i wyczuć różnicę, jaka pojawia się przy zastosowaniu wysokiej jakości napojów i alkoholi.

Jakie są najpopularniejsze sztuczki barmańskie?

Naukę sztuczek barmańskich warto rozpocząć od podstawowego obracania. Należy chwycić butelkę za szyjkę, zakręcić nią przed sobą i ponownie ją złapać.

Innym trikiem jest rzucanie lodem. Należy podrzucić kostki lodu i złapać je w powietrzu do szklanki. Żonglowanie zdecydowanie jest umiejętnością, jaką powinien posiadać każdy barman.

Kolejnym ruchem, jaki warto opanować jest tin twist. Można stosować go w połączeniu z blaszanymi klapkami. Przy obrocie puszki pionowo, należy odsunąć kciuk i palce, w celu uzyskania czystego obrotu. Przy tym triku, warto obrócić się wokół własnej osi.

Zabawną, a jednocześnie niekonwencjonalną sztuczką jest omdlenie. Należy wziąć butelkę, przesunąć ją od góry do dołu, jakby rysowało się literę Z. Należy zrobić to przed czyjąś głową. Jednocześnie pomiędzy dwoma palcami jednej ręki należy trzymać kostkę lodu.

Wybierając profesjonalne kursy barmańskie w Warszawiemożna sztuczek oraz technik uczyć się od najlepszych praktyków z branży. To prawdziwa kopalnia wiedzy oraz umiejętności niezbędnych w pracy zawodowej.

Kursy barmańskie w Warszawie – podsumowanie

Podstawowe, jak i zaawansowane szkolenia barmańskie są znakomitą propozycją dla osób, które chcą rozwijać i podnosić swoje kompetencje zawodowe. Praca barmana wymaga ciągłego doskonalenia umiejętności, a także uczenia się nowych sztuczek, które zaskoczą klientów. Mając solidne podstawy oraz regularnie uczestnicząc kursach, można stać się specjalistą w swojej dziedzinie. To inwestycja w siebie, dająca możliwość rozwoju.