Praca dla studenta – jak ją znaleźć?

Wielu studentów chwyta się rozmaitych prac dorywczych i sezonowych. Gdzie szukają pracy i jak zwiększają szansę na rynku pracy, nie mając żadnego doświadczenia zawodowego? Czy szkolenia i kursy to dobre rozwiązanie?

Praca dla studenta – jak szukać?

Studenci poszukujący płatnego zajęcia często korzystają z popularnych portali z ofertami pracy. Wpisując branżę, która najbardziej ich interesuje, mogą znaleźć nawet i kilkadziesiąt pasujących pozycji. Dalej to już kwestia szczęścia i kompetencji.

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie oszczędności w profesjonalne szkolenia. Wielu studentów może zainteresować się szkoleniami barmańskimi, kelnerskimi czy baristycznymi.

Szkolenia ułatwiają poruszanie się studenta po rynku pracy, a co za tym idzie, wpływają pośrednio na grubość jego portfela. Poza popularnymi portalami ogłoszeniowymi student skorzystać może z kontaktów na uczelni. Niektóre z nich, w szczególności te prywatne prowadzą biura karier. Z ich pomocą można nawiązać kontakt z firmą działającą w branży, która interesuje studenta i jest kompatybilna z jego kierunkiem studiów.

Szkolenia a szanse na rynku

Każdemu pracodawcy zależy na skompletowaniu zespołu składającego się z ludzi, którzy potrafią odnaleźć się w branży i dysponują pewnymi kompetencjami. W każdym większym mieście punkty gastronomiczne szukają pracowników. Konkurencja wśród młodych, jest duża. Nic więc dziwnego, że chętni do podjęcia pracy decydują się na szkolenia, aby podwyższyć swoje notowania u potencjalnych pracodawców. Szkoła kelnerska w Warszawie umożliwia zdobycie odpowiednich kwalifikacji pozwalających z sukcesem ubiegać się o pracę w gastronomii.