Praca barmana – szkolenia, rozwój, satysfakcjonujące zarobki

Praca barmana może być naprawdę satysfakcjonująca dla osób, które lubią kontakt z ludźmi. To zajęcie polegające na sprzedaży, kontakcie z klientami, przygotowywaniu drinków i napojów oraz utrzymywaniu miejsca pracy w czystości. Aby móc pracować w tym fachu, należy przejść odpowiednie szkolenie barmańskie, na którym nauczymy się receptur i przygotowywania drinków. Warto pamiętać, że jest to praca wykonywana głównie wieczorami i w nocy oraz w weekendy, kiedy bary są najczęściej oblegane. Jest to zajęcie, które można traktować jako dodatkowe źródło dochodu, ale również pełnowymiarowy etat ze względu na dobre zarobki. Podczas podpisywania umowy należy zapoznać się z warunkami – niektóre z miejsc pracy do podstawy wynagrodzenia oferują nie tylko napiwki, ale również bonusy zależne od sprzedaży.

Jak zostać barmanem? 

Aby podjąć zatrudnienie jako barman, szkolenie, które umieszczamy w  swoim CV, powinno być przeprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę i być potwierdzone certyfikatem. Warto zapoznać się z ofertą MSBiS, która oferuje szkolenie barmańskie podzielone na dwa stopnie. Każdy z nich posiada część teoretyczną i praktyczną co pozwala na odpowiednie przygotowanie do pracy. Taki kurs trwa zazwyczaj kilka dni, które wypełnione są zajęciami i zaopatrzony jest w pomoce dydaktyczne. Całe szkolenie kończy się egzaminem praktycznym oraz teoretycznym, a po uzyskaniu pozytywnego wyniku otrzymujemy stosowny certyfikat. Nie jest to jednak jedyna możliwość – po szkoleniu wstępnym możemy rozwijać swoje zainteresowania, decydując się na szkolenie flair czy kursy sommelierskie, jeśli interesuje nas świat wina.

Podjęcie wymarzonej, dobrze płatnej pracy to wyzwanie dla każdego, kto chciałby rozwijać się na swojej ścieżce zawodowej. W pracy spędzamy prawie połowę dnia, więc warto aby ta była satysfakcjonująca.