Piwa kraftowe – co każdy barman wiedzieć powinien?

Praca barmana nie jest prostym zajęciem. Poza tym, że często wiąże się ona z nocnym trybem życia, wymaga naprawdę sporej wiedzy. Barman powinien również być osobą otwartą, gdyż gościom często zależy na rozmowie z nim.

Co powinien wiedzieć barman?

Zawód barmana wymaga znajomości przepisów na wiele różnych drinków, tzw. klasyków, a także koktajli wchodzących w skład menu danego baru. Poza tym niezbędna jest wiedza dotycząca alkoholi oferowanych przez lokal. Warto wiedzieć na przykład, która whisky wyróżnia się smakiem oraz skąd ona pochodzi. Trzeba też znać się też na piwach, zwłaszcza kraftowych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jest to dobra okazja do pokazania się gościom, którzy swój wybór nierzadko uzależniają od propozycji barmana. Im większa wiedza o oferowanych produktach, tym większa szansa nie tylko na powrót gości do lokalu oraz polecenie go znajomym, ale także na napiwek.

Piwa kraftowe

W wielu lokalach gastronomicznych oferowane są piwa kraftowe. To świetna okazja na wypróbowanie różnych ciekawych aromatów przez smakoszy. Co na temat piw powinien wiedzieć barman? Przede wszystkim rozróżniać ich smaki oraz browary, z których pochodzą. Warto wiedzieć, czy dane piwo jest na przykład chmielowe, pszeniczne, smakowe, czy wyczuwalne są w nim jakieś specyficzne nuty itp., aby odpowiednio doradzać gościom.

Początki pracy barmana

Wiele osób, zwłaszcza młodych, zastanawia się, jak zostać barmanem. Istnieją na to różne sposoby. Można uczyć się samemu, szkolić w danym lokalu lub zdecydować się na kurs. Dla osób, którym zależy na szybkim rozpoczęciu pracy jako barman, dobrym rozwiązaniem jest kurs barmańskiPomoże on przygotować się do pracy na tym stanowisku, zdobyć odpowiednią wiedzę i radzić sobie w różnych sytuacjach, które mogą pojawić się w pracy barmana.