Najpopularniejsze, klasyczne koktajle na bazie tequili

Tequila to meksykańska wódka o mocy około 40%, wyprodukowana ze sfermentowanego soku agawy niebieskiej. Jest używana do wielu popularnych drinków. Najczęściej spożywa się ją w formie shotów, czyli alkoholu podanego w kieliszkach z różnymi dodatkami. Aby nauczyć się przygotowywać popularne koktajle z tequilą, warto wybrać się na szkolenie barmańskie, które przybliży nam sztukę przyrządzania najlepszych drinków z różnymi alkoholami.

Najpopularniejsze koktajle z tequilą

Tequila to alkohol, który doskonale komponuje się z wieloma dodatkami. Jednym z najpopularniejszych drinków z jej użyciem jest Tequila Sunrise, wpisana na listę IBA. To słodki, klasyczny napój, który zyskał popularność dzięki piosence oraz filmowi o tym samym tytule. Aby przygotować ten koktajl, będziemy potrzebować 50 ml tequili, 20 ml soku z granatu oraz 100 ml soku pomarańczowego. tequilę z sokiem pomarańczowym i kostkami lodu mieszamy w shakerze, wlewamy do szklanki i dolewamy grenadiny. Gdy syrop z granatu osiądzie na dnie, koktajl jest gotowy do wypicia.

Kolejnym słynnym drinkiem z tequilą jest Margarita. To pochodzący z Meksyku orzeźwiający napój, który dobrze smakuje także z owocami i sokami owocowymi. W tym koktajlu łączymy ze sobą po 40 ml tequili i soku z limonki, 20 ml likieru pomarańczowego oraz sól. Mieszamy oba alkohole wraz z sokiem, a następnie przelewamy je do kieliszka. Jego brzeg zwilżamy za pomocą soku z limonki oraz obsypujemy solą, która podkreśli smak całego drinka.

Nie mniejszą popularnością cieszy się Mexicana. Łączy ona w sobie cechy Tequili Sunrise i Margarity, zapewniając wyjątkowe doznania smakowe. Jeżeli chcemy przygotować koktajl Mexicana, musimy skomponować ze sobą 30 ml tequili, 50 ml soku ananasowego, 5 ml grenadiny oraz 20 ml soku z cytryny. Wszystkie składniki mieszamy w shakerze, a następnie przelewamy do kieliszka, przecedzając napój przez sitko.

Koktajle z tequilą to wyjątkowo orzeźwiające drinki, które cieszą się dużą popularnością wśród zwolenników świeżych, cytrusowych smaków. Przygotowane z użyciem soku z cytryny, pomarańczy, limonki czy granatu, są zawsze modne i atrakcyjne w smaku, trafiając w gusta nawet najbardziej wybrednych wielbicieli kolorowych drinków.