Możliwości związane z pracą barmana

Praca barmana może być dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy i życie nie tylko w przypadku studentów i młodych osób chcących sobie dorobić. Zawód ten daje wiele możliwości rozwoju i może okazać się ciekawym pomysłem na karierę. Wbrew pozorom nie jest to praca łatwa. Aby być dobrym barmanem trzeba mieć rozległą wiedzę na temat alkoholi, wykazywać się dużą odpornością na stres, a także kreatywnością i energią.

Barman – samodzielna nauka czy kurs? Jak osiągnąć mistrzostwo?

Rozpoczęcie pracy barmana często jest przypadkowe, a podstawy można opanować po prostu przyglądając się pracy starszych kolegów. Naukę ułatwiają też materiały dostępne w internecie.

Osoby chcące podejść do pracy barmana bardziej profesjonalnie mogą wybrać się na kurs barmański. Jet to dobry pomysł nie tylko dla początkujących, ale także dla barmanów z dłuższym stażem chcących podnieść kwalifikacje. Na kursie można dowiedzieć się czegoś o nowinkach. Poznać przepisy na koktajle, w tym koktajle molekularnektóre są hitem w ostatnim czasie. Można poznać techniki pracy, zasady przygotowania stanowiska i schemat pracy.

Flair – warto poznać na kursie

Jednym z punktów wielu kursów jest opanowywanie techniki flair. Flair barman zajmuje się niemal cyrkowym operowaniem narzędziami barowymi i butelkami z alkoholem. Zostanie takim barmanem wymaga opanowania umiejętności związanych z żonglowaniem. Praca barmana polega tutaj bowiem na przyrządzaniu drinków  jednoczesnym podrzucaniem butelek oraz sprzętu barmańskiego takiego jak shaker, kubek barmański itp.

Znajomość sztuki flair jest punktem wyjścia do rozwoju i osiągnięcia sukcesu w zawodzie barmana, daje możliwość uczestniczenia w wielu konkursach i show. Pokazy barmańskie, gdzie można podziwiać popisy najlepszych barmanów odbywają się nie tylko w klubach, ale także na większych przyjęciach jak wesela czy inne eventy.

Zawód barmana może okazać się pasjonująca przygodą, która stanie się drogą życiowej kariery.