Miksologia molekularna – czym jest i gdzie się jej nauczyć?

Wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe i ważne uroczystości często trudno sobie wyobrazić bez barmana. Sztuka tworzenia napojów jest w ostatnich latach niezwykle ceniona, dlatego na rynku wciąż pojawiają się różnego rodzaju kursy barmańskie, a każdy, kto chciałby zajmować się zawodowo robieniem drinków powinien wiedzieć, że coraz częściej liczy się nie tylko ich doskonały smak, ale także efekty wizualne i wrażenia, jakie gościom towarzyszą podczas tworzenia wybranego napoju.

Czym jest miksologia molekularna?

Miksologia molekularna to nic innego, jak tworzenie drinków ze specjalnymi efektami. Barman skupia się na ingerencji w teksturę napoju, jego aromat czy też smak. Jego zadaniem jest również dostarczyć czekającym na zamówienie klientom wyjątkowych wrażeń. Wykorzystywane są tutaj między innymi substancje chemiczne, dzięki którym ciecz może zamieniać się w pianę czy też galaretkę. Barmaństwo molekularne to nowy trend, dzięki któremu każdy, pracujący za barem może podnieść swoje kwalifikacje i zwiększyć zainteresowanie potencjalnych klientów.

Gdzie można nauczyć się tworzyć drinki molekularne?

Wszyscy zainteresowani miksologią molekularną mogą wybrać odpowiedni dla siebie kurs barmański. Dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, że będzie to nie lada gratka dla każdego z kursantów. Niezwykle ciekawe szkolenie, pozwoli nie tylko nauczyć się czegoś nowego, ale przede wszystkim zapewni dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia, gdyż kuchnia molekularna sama w sobie jest niezwykle intrygująca. Podczas tego typu kursu każdy uczestnik nauczy się nie tylko przygotowywać drinki o wyjątkowym smaku, ale także pozna nowe specjalistyczne urządzenia oraz dowie się więcej o różnego rodzaju zjawiskach chemicznych, które będzie mógł wykorzystywać w swojej pracy.

Barmani, którzy myślą o tym, aby wciąż się rozwijać, zdecydowanie powinni zainteresować się szkoleniami z zakresu miksologii molekularnej. Dzięki nim, nie tylko zwiększą swoje szanse na zatrudnienie, ale także będą mogli szukać ciekawych zleceń podczas wesel i innych imprez.