Miksologia molekularna – czego nauczysz się na szkoleniu w MSBiS?

Przygotowanie drinków molekularnych to popisowa umiejętność doświadczonych barmanów. Pokazy wykonywania takich koktajli stanowią wielką atrakcję dla gości uznanych restauracji. Coraz większe zainteresowanie miksologią molekularną spowodowało spopularyzowanie szkoleń w tej dziedzinie.

Czym jest miksologia molekularna? 

Miksologia molekularna wywodzi się z Włoch, gdzie pod koniec XX wieku dwójka naukowców zaczęła prowadzić warsztaty z tego zakresu. Miksologia ta skupia się przede wszystkim na oddziaływaniu smaku, teksturze oraz aromacie danego koktajlu. Praca koncentruje się głównie na płynach i gazach, które wpływają na stan skupienia, czyli najprościej mówiąc na podstawowych prawach fizyki. Wykorzystywane są również takie urządzenia jak: pakowarki próżniowe, sprzęt służący do gotowania w niskich temperaturach, dymiarki.

Czego nauczysz się na szkoleniu w MSBiS?

W czasie szkolenia z miksologii molekularnej poznasz techniki, które wykorzystywane są w barmaństwie czy gastronomii molekularnej. Najpierw przejdziesz przez kurs, który z reguły trwa tydzień. Po jego zakończeniu możesz podejść do egzaminu końcowego. Po jego pozytywnym zakończeniu otrzymasz certyfikat MSBiS. Podczas szkolenia nauczysz się wykorzystywania w swojej pracy żeli (zarówno alkoholowych, jak i bezalkoholowych) i pianek smakowych, pracy z użyciem niskich temperatur, właściwości ciekłego azotu, techniki infuzji alkoholu i wielu innych, które pozwolą Ci zapoczątkować swoją przygodę z miksologią molekularną.

Szkolenie przeznaczone jest głównie dla praktykujących barmanów, którzy chcą rozbudować swoje CV i dowiedzieć się czegoś więcej na temat miksologii.