Gdzie szukać sprawdzonych przepisów na drinki?

Każdy barman zapewne ma swoje ulubione przepisy i receptury na drinki, które chętnie serwuje. A co jeśli zabraknie nam weny lub chcemy nauczyć się czegoś nowego? Poniżej podpowiadamy skąd czerpać inspirację i niezawodne, klasyczne przepisy na drinki.

Standardowe receptury

Jeśli chcemy mieć pewność, że przygotowany przez nas koktajl będzie dobry, powinniśmy skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Warto postawić na drinki klasyczne i zapoznać się z recepturami zatwierdzonymi przez IBA (The International Bartenders Association, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Barmanów). Korzystając ze sprawdzonych propozycji z pewnością zaimponujemy klientom, mając pewność, że to co podajemy, to koktajl wysokiej jakości.

Zapisz się na kurs

Dla wszystkich chętnych barmanów, na różnych poziomach zaawansowania, stowarzyszenia oraz szkoły barmańskie organizują kursy o zróżnicowanych programach szkoleniowych. W zależności od wyboru konkretnego, kończy się on egzaminem i zdobyciem określonych kwalifikacji. Z pewnością jest to ciekawe doświadczenie i na każdym z oferowanych kursów dla barmanów, uczestnicy poznają wiele klasycznych przepisów, jak również inne nowatorskie propozycje i metody przygotowywania drinków. W czasie dobrego szkolenia poznamy m.in. podstawowe zasady odnoszące się do miksologii drinków. Jest to idealny sposób, aby wzbogacić swoje umiejętności i rozwinąć wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Taka znajomość jest niezastąpiona w branży barmańskiej, poszerza horyzonty i wzmaga kreatywność.

Miksologia drinków nie należy do prostych umiejętności i zanim staniemy się doświadczonymi, kreatywnymi barmanami serwującymi swoje autorskie drinki, pozostaje nam korzystać z tego co dobre i sprawdzone. Trening czyni mistrza, a najlepszą drogą do tego mistrzostwa jest bazowanie na sprawdzonych recepturach standardowych drinków, zatwierdzonych przez stowarzyszenie barmanów.