Czy praca za barem się opłaca?

Praca barmana jest odpowiednia dla osób, które uwielbiają kontakt z ludźmi, ale również dobrze znoszą zmianę nocną. Dla wielu to spełnienie marzeń dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się kursy, w czasie których można zdobyć odpowiednie umiejętności.

Jak zdobyć kwalifikację na barmana?

Teoretycznie każdy po przyuczeniu może stanąć za barem. Jednak należy pamiętać o tym, że tylko kurs barmański będzie w stanie wyjaśnić różnice w drinkach, ich składzie. Szkolenie barmańskie pozwala na większą profesjonalizację. Po jego ukończeniu można pracować nie tylko w barach, ale również na imprezach okolicznościowych, czy nawet występować w konkursach barmańskich. Wiele osób jest zainteresowanych podawaniem interesujących drinków nawet na domowych imprezach, dlatego szkoła barmanów będzie mogła przyczynić się do poszerzenia wiedzy, ale przede wszystkim na praktyce.

Ile zarabia barman?

Barman najczęściej ma stawkę godzinową. Oczywiście jeśli są to imprezy okolicznościowe, można liczyć na wyższe stawki. Barmana zarobki są też uzależnione od tego, gdzie właściwie i kogo obsługuje. Dlaczego? Otóż bardzo często można liczyć na napiwki, które stanowią znaczną część wynagrodzenia, a w wielu przypadkach stanowią wręcz drugie tyle. W zależności od tego, na jakich warunkach odbywa się zatrudnienie, można się spokojnie z tego utrzymać. Dobry barman może liczyć również na napiwki, które dodatkowo wynagradzają mu ten czas. Im lepsze kwalifikacje ma taka osoba, tym na lepsze warunki pracy może liczyć.