Bar consulting – co obejmuje i dlaczego warto skorzystać?

Otworzenie własnego baru lub innego lokalu gastronomicznego jest marzeniem wielu osób. By odnieść sukces, konieczne jest połączenie marzeń z praktycznym podejściem. Ważne, aby lokal przyciągał klientów i sprawiał, że będą oni chcieli wracać ponownie. Jak zapewnić taki start? Co zrobić, aby lokal od samego początku przynosił zyski?

Bar consulting – co to takiego?

Jest to usługa oferowana przez doświadczonych w branży barmanów, sommelierów, baristów i kelnerów, a także menagerów restauracji, polegająca na doradzaniu osobom otwierającym nowy lokal lub takim, które już jakiś posiadają, ale chcą zwiększyć jego rozpoznawalność na rynku lub przyciągnąć klientów. Z takiej usługi można skorzystać jednorazowo, w przypadku organizacji jakiejś dużej imprezy lub przed rozpoczęciem działalności, aby od samego początku bar przynosił zyski. Osoby oferujące tego typu usługi mają duże doświadczenie w swoim zawodzie i często pracują w interdyscyplinarnych zespołach, dzięki czemu są w stanie opracować rozwiązania optymalne pod każdym możliwym kątem.

Co obejmuje bar consulting?

Poradnictwo obejmuje wszelkie kwestie związane z funkcjonowaniem restauracji lub klubu. Firmy mogą doradzić, jak uatrakcyjnić menu, dzięki czemu lokal będzie przynosił znacznie większe zyski. Oferują także możliwość przemeblowania wewnątrz restauracji, co sprawi, że wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne, zarówno dla klientów, jak i dla ekipy pracującej, co przyspieszy obsługę gości i zwiększy zyski. Bardzo ważne jest również przeszkolenie kelnerów i barmanów pod kątem optymalizacji pracy oraz przygotowywania produktów z nowej oferty. To także mogą zapewnić firmy zajmujące się bar consultingiem. Dodatkowo, wiele firm oferuje także analizę rynku oraz pomysły, jak wdrożyć nowy marketing, aby konkurencję zostawić daleko w tyle.

Decydując się na skorzystanie z usługi bar consultingu, warto zwrócić się do profesjonalistów i praktyków. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.